GÜNDEM

Terör destekçilerine hodri meydan

Valiler toplantısının açılışında konuşan İçişleri Bakan Süleyman Soylu, teröre destek veren belediyeler hakkında yapılacak düzenlemeler hakkında açıklamalar yaptı.

Terör destekçilerine hodri meydan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Valiler toplantısının açılışında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu, terörü besleyen belediyeler hakkında gereken işlemlerin ivedilikle yapılacağını söyledi.

"DEVLET HİZMETKARDIR"

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasının, bakanlığın stratejik ve operasyonel önemini arttırdığını söyleyerek konuşmasına başlayan Soylu, "Sığındığımız çizgi açıktır. Onların bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı vardır...Devlet efendi değildir, devlet hizmetkardır. Devletin yöneticisi, tam bizim medeniyetimizin bize ifade ettiği gibi hizmetkardır." şeklindeki ifadelerle devam etti.

"FETÖ'YÜ KAZIYIP ATACAĞIZ"

Soylu konuşmasına şu şekilde devam etti: "FETÖ'yü kazıyıp atacağız bu ülkeden. Birilerinin başımıza musallat etmeye çalıştığı bu illeti milletimizin başından çekip atacağız. Nasıl bir şekilde def ettiğimizi bütün dünyaya göstereceğiz. Çok kararlı olmalısınız. 15 Temmuz'u planlayanlar ve gerçekleştirenler, meseleyi 15 Temmuz'da bırakmak istemeyeceklerdir. 15 Temmuz'u gerçekleştirmeye çalışanlara milletin verdiği cevabı ve tekrar emanet ettiği anlayışı sürdürmek bizim temel görevimizdir."

"AYAĞA KALKAMAYACAK DURUMA GETİRECEĞİZ"

PKK terör örgütü için de sert ifadeler kullanan Soylu, "PKK terör anlayışını yendiğimiz zaman, onu bir daha bu topraklarda ayağa kalkamayacak duruma getirdiğimiz zaman, Türkiye kendi adına istikametini koruyan, dünyanın her tarafına merhamet ve şefkat medeniyetinin gerekliliklerini yerine getirecektir." dedi.

"MİLLETİN PARALARI TERÖRİSTLERE GİTMEYECEK"

Milletin paralarının dağdaki teröristlere gitmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Bakan Süleyman Soylu, "Ya herrü ya merrü" diyerek belediyeler konusundaki kararlılığını ortaya koydu.

TERÖRE DESTEK VEREN BELEDİYELER

Türkiye'de yerel yönetimler üzerinden terör örgütlerini besleyen bir anlayışın olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, "Kanun hükmünde kararname çıktı. Kararlılığımızdan geri adım atmamız mümkün değildir. Bizim görevimiz, milletin verdiği emaneti yerine getirmek ve aynı açıklıkla millete teslim etmektir. İvedilikle gereğini yerine getireceğiz. Neymiş, müsaade etmeyeceklermiş. Öyle bir şey söz konusu değil. Devletin gücünü anlamayanlara, 6-7 Ekim olaylarında fırsat bulduklarını zannedenlere gerekli cevapları verdik, vermeye de devam edeceğiz. PKK denilen terör örgütünün kimlerin maşası olduğunu da biliyoruz. Onlara yaptığımız şeylerle kime cevap verdiğimizi de biliyoruz." şeklinde konuştu.

Konular: valiler toplantısı, içişleri bakanı, bakan, terör,

Yorumlar