GÜNDEM

Terör mağduru 7 ilçe için projeler hazırlandı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, terörün mağdur ettiği şehirlerde yaraları sarmak için hükümet olarak yatırım hamlesi başlattıklarını ifade etti.

Terör mağduru 7 ilçe için projeler hazırlandı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, terörün açtığı yaraları sarmak için hükümet olarak büyük bir yatırım hamlesi başlattıklarını ifade ederek, "Nusaybin, Sur, Şırnak, Silopi, İdil, Cizre ve Yüksekova için dev projeler hazırlandı. Başbakanımız talimat verdi. Terörün yerle bir ettiği her yer yeniden inşa edilecek" diye konuştu.

DEV PROJELER HAZIRLANDI

Alkış, "Terörün açtığı yaraları sarmak için hükümet olarak büyük bir yatırım hamlesi başlatıyoruz. Nusaybin, Sur, Şırnak, Silopi, İdil, Cizre ve Yüksekova için dev projeler hazırlandı. Konut ve alt yapı sorununu çözmek için Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım talimatlarını verdi ve çalışmalar başladı" dedi.

Terörden etkilenen 7 ilçe için projeler hazırlandı

2 MİLYAR LİRALIK KAYNAK

Alkış, sözlerine şu şekilde devam etti, "Yatırımlar bizzat devletimiz ve hükümetimiz tarafından yapılacak. Terörün yerle bir ettiği her yer yeniden inşa edilecek, yaralar inşallah sarılacak. Nusaybin için başlangıç olarak yaklaşık 2 milyar lira kaynak ayrıldı. Konutların temelleri atılacak, hastane, okul, park, cami, gençlik ve kadın merkezleri ile sosyal amaçlı ve kültür merkezleri inşa edilecek."

Konular: hükümet, dev proje, terör, 7,

Yorumlar