GÜNDEM

Terör örgütü DAEŞ'e ağır darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin kuzeyinde bulunan terör hedeflerine yönelik yürütülen operasyon devam ederken, terör örgütü DAEŞ'in "sözde El Bab valisi" öldürüldü.

Terör örgütü DAEŞ'e ağır darbe
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı'nda, terör örgütü DAEŞ'in "sözde El Bab valisi" etkisiz hale getirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçaklarının 3 Şubat'ta El Bab'taki terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği harekatta, 32 terörist etkisiz hale getirilmişti.

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, öldürülen teröristlerin arasında örgütün sözde El Bab valisi Ebu Halid Ürdüni de yer alıyor. Ürdüni'nin öldürüldüğü bilgisi, terör örgütü DAEŞ'in üyeleri arasındaki yazışmalarıyla da teyit edildi.

Terör örgütünün "sözde Rakka valisi" tarafından Ürdüni'nin yerine atanan teröriste yazılan mektupta, şu ifadeler yer aldı:

"Rakka valisinden El Bab'ın yeni valisine, yeni görevini tebrik ediyor ve bu görevlendirmenin mürtetler ve Batı'nın müttefikleri yüzünden afet altında bulunan El Bab'a hayır ve bereket getirmesini diliyoruz. Keza, yüce ve kadir olan Allah'tan kalbinizi İslam dininde sabit kılmasını ve oradaki kardeşlerimizi de bu mübarek şehirde sabit kılmasını niyaz ediyoruz. Öte yandan size aranızda bulunan haini bulup ondan hesap sormanız tavsiyesinde bulunuyorum. Zira son bir haftada meydana gelen büyük kayıpların sebebi odur. Ayrıca eski valiye Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, koyduğu bütün işaret ve şifreleri değiştireceğiz."

Konular: fırat kalkanı, tsk, daeş, suriye

Yorumlar