GÜNDEM

Terör örgütü FETÖ'nün kilit ismi yakalandı

Terör örgütü FETÖ'nün para kaynaklarından Kimse Yok mu Derneği'nin Ankara temsilcisi Kudret Tartılacı Denizli'de yakalanarak tutuklandı.

Terör örgütü FETÖ'nün kilit ismi yakalandı
15 Temmuz darbe girişiminin ardından  Denizli'de Fethullahçı terör örgütüne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında dün gece ve bu sabah yapılan operasyonlarda, kent merkezinde 10, Acıpayam ilçesinde 1, Serinhisar İlçesi'nde 27 kişi olmak üzere toplam 38 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'NÜN FİNANSÇILARINDAN BİRİ

Dün ayrıca, FETÖ'nün para kaynaklarından olduğu ileri sürülen Kimse Yok mu Derneği'nin Ankara temsilcisi Kudret Tartılacı da Denizli'de yakalanarak tutuklandı.

Bir dönem Denizli'de de faaliyet gösterdiği, Van ve Kars ile ilgili kentte toplanan yardımları organize ettiği, iş adamları ile diyalog kurduğu, örgüte maddi destek sağlanması konusunda koordinatörlük yaptığı iddia edilen Kimse Yok Mu Derneği'nin Ankara Temsilcisi Kudret Tartılacı'nın Denizli'ye kaçtığı bilgisi alındı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele ekipleri aldıkları istihbari bilgiler ışığında harekete geçti. Eğitim Gönüllüleri Derneği vasıtası ile çeşitli illerde vaazlar verdiği öğrenilen ve hakkında arama kararı bulunan Kudret Tartılacı dün yapılan operasyonla yakalandı.

FETÖ'nün kilit isimlerinden olduğu öne sürülen Tartılacı, çıkartıldığı Denizli 1. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.Konular: kudret tartılacı, pkk, finans, fetö,

Yorumlar