GÜNDEM

Terör örgütü PKK'nın Erciş sorumlusu öldürüldü

Güvenlik güçlerince, Van'ın Erciş ilçesinde gerçekleştirilen arama sırasında çıkan çatışma sonucu ölü ele geçirilen 3 teröristten birinin, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde 'Serhat Eyaleti Erciş Aladağlar Grubu sorumlusu' Nasri Fidancı olduğu belirlendi.

Terör örgütü PKK'nın Erciş sorumlusu öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, güvenlik güçlerince, Erciş ilçesi Düvenci Mahallesi'nde, adli makamlardan alınan arama kararı kapsamında gerçekleştirilecek yer gösterme faaliyeti için İ.K. isimli şüphelinin evine yaklaşıldığında, silahlı 3 terör örgütü mensubunun evden çıkarak, kaçmaya başladığı tespit edildi.

Bu sırada, teröristlerin "Teslim ol" ihtarına ateşle karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada, 3 terörist ölü ele geçirilirken, bir M-16 piyade tüfeği, iki kalaşnikof piyade tüfeği, iki tabanca ile bir araç telsizi bulundu.
Çatışmanın ardından yapılan incelemede, teröristlerden birinin, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "Serhat Eyaleti Erciş Aladağlar Grubu sorumlusu" Kendal/Andok kod adlı, Diyarbakır'ın Silvan ilçesi nüfusuna kayıtlı Nasri Fidancı (43) olduğu belirlendi.

Teröristlerden birinin ise bölgedeki grupta sözde "Mayın ve bomba uzmanı" olan Hamza kod adlı bölücü terör örgütü mensubu olduğu tespit edildi.
Ölü ele geçirilen diğer teröristin kimlik belirleme çalışmaları devam ediyor.

Konular: genelkurmay, pkk, 3 terörist, kck,

Yorumlar