GÜNDEM

Terör sevici Portakal korkudan titriyor

Sunuculuğunu yaptığı Fox TV ana haber bültenini terör örgütleri FETÖ ve PKK'nın propaganda yeri haline getiren terör sever Fatih Portakal "korkuyorum” itirafında bulundu.

Terör sevici Portakal korkudan titriyor
Fox TV’nin Ana Haber spikeri Fatih Portakal yeni çıkan kitabını, memleketin genel durumunu ve korkularını bir başka terör organı Sözcü’den Yüksel Şengül’e anlattı.

Portakal korkusunu şöyle itiraf etti:

“Bir sabah kapım çalınır diye endişe duyuyorum”

“Endişelerle, korkularla yapıyoruz görevimizi… Ancak bu duyguların bizi esir almasına da izin vermiyoruz” demişsiniz…

Evet, ben de korkuyorum. Hiçbir suçum olmadığı halde, sabaha karşı kapım çalınır mı endişesini duyuyorum. Ancak başımı yastığa koyunca vicdanımın rahatlığı, kalbimdeki korkuları alıp götürüyor. Endişem, eşimin, annemin, yakınlarımın üzüntüleri olur.

İktidar baskısıyla bir gün görevinize son verilse nereye gidersiniz?

Yaptığım işten çıkarılıp, kapının önüne de konulabilirim, içeri de atılabilirim. Sevenlerim ‘Fatih Bey, çok konuşmayın, sizi de içeri alacaklar’ diyor. İnsanların algısına bakar mısınız! Böyle bir ortam oluştu ne yazık ki. Ben kötü bir şey yapmıyorum ki, işimi yapıyorum. Şirket, işten çıkarırsa da canı sağolsun, burası benim babamın şirketi değil zaten. Ancak şu anda hiçbir sıkıntım yok.

“Eşime bir liste verdim çantasında taşıyor…”

Eşiniz Armağan Portakal ile birlikte İstanbul’a geldiğinizde balık restoranı açmak istemişsiniz…

(Gülüyor) Egeli olan herkesin kafasında bu vardır. Ben de bir Egeli olarak bir gün balık restoranı açmayı düşünüyorum. Benim her zaman B ve C planlarım vardır. Plansız olmaz.

Hele fedakar eşsiz asla…

Karım Armağan’la gurur duyuyorum. 20 yıllık evliyiz ve eşimin desteğini her zaman arkamda hissettim. 15 Temmuz sonrasında, yanlışlıkla beni de sorgulamak için alırlar diye eşime içinde öyle bir anda araması gerekenlerin telefon numaralarının olduğu bir liste verdim. Doğan Şentürk’ün avukatımın ve bazı arkadaşlarımın telefon numaralarıydı bunlar. O kağıt hala eşimin çantasında duruyor. Bütün bunların bir gün biteceğine inanmak istiyorum. Geçecek…

Konular: FOX TV, Fatih Portakal,

Yorumlar