GÜNDEM

Terörist başı Gülen'den Aydın Doğan'a hediye tablo

Teröristlere ve terör örgütlerine desteğiyle ihanette sınır tanımayan Aydın Doğan'ın, terör örgütü FETÖ ile olan kirli işbirliği kez daha ortaya çıktı. FETÖ'nün avukatı, Doğan ile örgütün samimiyetini anlattı.

Terörist başı Gülen'den Aydın Doğan'a hediye tablo
'Silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen, terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli'nin emniyetteki ifadesine ulaşıldı. Erdemli'nin ifadesinde Aydın Doğan ile FETÖ'nün ilişkisini ortaya koyan bilgiler verdi.

İşte Doğan - FETÖ ilişkisini gözler önüne seren Erdemli'nin o ifadeleri:

Şahsi davaları için anlaştık

Doğan Holding'le ilişkilerimizi avukat Ali Yüksel Özmen düzenliyordu. Şirketin CEO'su Yahya Üzdiyen'in bizimle uzun süreli bir avukatlık hizmeti düşündüğünü Doğan Holding'in verilecek işlerinin yanı sıra Aydın Doğan'ın şahsi davaları ve yönetim kurulu üyelerinin de şahsi davaları karşılığında bize aylık 40 bin TL ücret verileceğini söyledi. 5-6 klasörden oluşan 'Kağıt davası' olarak denilen dosyalar getirildi. Bu davanın çok önemli olduğunu Hanzade Doğan'ın hapis cezası tehdidiyle karşı karşıya kaldığını söylediler.

Damadı elebaşını ziyarete gelmiş

Avukat Hasan Günaydın ile birlikte Aydın Doğan'la tanıştığımızda Doğan bize "Benim medyadaki yüzüm çirkin kabul ediliyor ancak ben kötü bir insan değilim tanıdıkça beni göreceksiniz"dedi. Odasındaki bir tabloyu göstererek "Bunu bana Fetullah Gülen hediye göndermiş. Biz kimseyi ayırt etmeyiz örneğin damadım Gülen'i ziyaret etmiştir" dedi. Odada bulunan şahıslardan Avukat Osman Karakuş, Doğan'a Gülen'in talebelerinden Mustafa Özcan (FETÖ'nün 2 numarası) ile tanıştırmak istedi. Doğan "Ben size bir gün belirlerim o zaman gelirsiniz" dedi. 2-3 ay sonra Doğan'ın belirlediği bir gün gittik. Özcan geldikten sonra hep birlikte Doğan'ın odasına geçtik.

Konular: fetö, fetullah gülen, aydın doğan,

Yorumlar