GÜNDEM

Teröristin telefonundaki numara bakın kimin çıktı!

İstanbul Beşiktaş'ta bir eğlence mekanına gerçekleştirdiği saldırı sonrası yakalanan DEAŞ'lı teröristle ilgili dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı.

Teröristin telefonundaki numara bakın kimin çıktı!
Gazeteci Nedim Şener, eğlence mekanına saldıran teröristin yakalandığı evde ele geçirilen tablet bilgisayarından ulaşılan kayıtlarda, bir binbaşı ile görüştüğü ve o binbaşının ise 15 Temmuz gecesi, darbecilere 'Vur emri' veren kişi olduğunu açıkladı.

FETÖ'cü binbaşı ile görüşmüş

Nedim Şener yaptığı açıklamada, "Yapılan baskınlarda saldırganın tablet bilgisayarı ele geçiriliyor. Telegram isimli yazışma programını kullandığı ortaya çıkıyor. Daha sonra mail bilgilerine ulaşılıyor. Teknolojinin tüm imkanları kullanılarak ulaşılan telefon kayıtlarında ise Zafer Özdiriliş isimli bir binbaşının ismi çıkıyor. Hafta başında Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür de bu konuyu yazmıştı. Bu bilginin peşine düştüğümüzde bu kişinin bir yarbay değil, bir binbaşı olduğunu öğrendim. Bu binbaşı, 15 Temmuz gecesi, 'Vur emri' veren birisi ve şu anda Suriye'de kaçak olduğu bilgisi polisin elinde var. 'Bu isimle teröristin arasında ne ilişki olabilir?' Polis bu bilgiyi araştırıyor. Saldırgan şu anda emniyette, sorgulamada gündeme gelecek ayrıntılardan bir tanesi" dedi.

Konular: ortaköy, deaş, fetö, telefon numarası,

Yorumlar