GÜNDEM

THY'nin seferine yolcu engeli

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Ulan Batur-Bişkek seferini yapacak olan uçaktaki bir yolcunun olay çıkarması sonrası kalkışa izin verilmedi.

THY'nin seferine yolcu engeli

THY’nin İstanbul- Ulan Batur- Bişkek seferini yapan uçağındaki bir yolcu Moğolistanhavacılık yetkilileri tarafından Ulanbatur Havalimanı’nda ülkeye sokulmayınca yolcu olay çıkarttı. Tekrar THY uçağına bindirilip geri gönderilmek istenen yolcunun Ulan Batur Havalimanı’nda olay çıkartması üzerine pilot tarafından uçağa alınmadı. Bunun üzerine Moğolistan Havacılık yetkilileri bu yolcu uçağa kabul edilmeden kalkışa izin vermeyeceklerini söylediler.

4 SAAT RÖTAR

Aradaki anlaşmazlığın uzun süre devam etmesi üzerine uçuş yaklaşık 4 saat rotara girdi. Bu nedenle uçuş ekibinin de mesai süresi doldu. THY’nin  Ulan Batur-Bişkek- İstanbul seferini yapacak olan  uçağının uçuş ekibi ve yolcuları otele alındılar. Edinilen billgiye göre THY’nin TK 343 sefer sayılı uçağı lokal saatle saat 18.45’e ertelendi.

THY yetkilileri anlaşmazlığın giderilmesi için çalışmaların yapıldığını ve yeni bir uçuş ekibinin Ulan Batur’a gönderildiğini bildirdiler. 

Konular: batur, rötar, istanbul, hava yolu,

Yorumlar