GÜNDEM

Titreyen köpeğin üzerine kendi montunu örttü

Konya'da bir arabanın köpeğe çarpıp kaçması sonucu kanlar içinde kalan köpeğin titrediğini gören bir kişi soğuk havaya aldırış etmeden üzerindeki montu köpeğin üzerine örttü. Bu görüntü sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Titreyen köpeğin üzerine kendi montunu örttü
Olay, gecen cuma günü merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesinde meydana geldi. Plakası ve sürücüsü belirlenemeyen otomobil, bir sokak köpeğine çarpıp kaçtı. Kanlar içinde kalan köpeği gören çevredekiler, belediye ekiplerine haber verdi.

Bu sırada köpeğin yerde titrediğini gören kimliği belirlenemeyen bir kişi, hava sıcaklığının sıfırın altında olmasına aldırış etmeden üstündeki montu çıkartıp köpeğin üzerine örttü. Daha sonra köpeğin üzerine çevredekilerin getirdiği battaniye örtüldü. Montun sahibi de montunu alıp uzaklaştı. Yaralı köpek ise Konya Mevlana Doğayı ve Hayvanları Sevenler Derneği tarafından bir veterinere götürülerek tedavi altına alındı. Köpeğin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yaralı köpeğe montun örtülü olduğu anın görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması üzerine, ’İnsanlık daha ölmemiş. Helal olsun o vatandaşa.’, ’Nadir insanlardan biri. Yardım edenden Allah razı olsun’ yorumları yapıldı.

Konular: konya,

Yorumlar