GÜNDEM

TRT Çocuk ve İbrahim Eren'den şehit çocuğuna anlam yüklü mektup

Geçen günlerde TRT Genel Müdürlüğü görevine atanan İbrahim Eren, bir şehit çocuğuna gönderdiği mektupla, şehitlerimizin emanetlerini her daim el üstünde tutmamız gerektiğini bize tekrar hatırlattı...

TRT Çocuk ve İbrahim Eren'den şehit çocuğuna anlam yüklü mektup

10 Temmuz’da TRT Genel Müdürlüğü görevine atanan İbrahim Eren, bu ülke için, bu topraklar için gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen şehitlerimizin, bizlere bıraktığı emanetleri olan çocuklarına, TRT Çocuk ve İbrahim Eren imzalı mektuplar gönderdi.

“Canım kardeşim, sen bir kahraman çocuğusun” sözleriyle başlayan mektupta, o güzel çocuklara umut aşılayan, hiçbir zaman yalnız olmayacak ve kalmayacaklarını ifade eden İbrahim Eren, emanetlerimize nasıl güzel bakmamız gerektiğini bize yeniden hatırlattı.

Milli birlik ve beraberliğin satır satır işlendiği o mektuplarda ise şu ifadelere yer verildi:

“Canım kardeşim.

Sen bir kahraman çocuğusun. Senin baban ülkemizin özgürlüğü için en büyük fedakarlığı yaparak şehit oldu. Bugün huzur, barış ve kardeşlik içinde hep birlikte bu ülkede yaşayabiliyorsak bunu senin baban gibi kahraman şehitlerimizi borçluyuz.

Sevgili kardeşim.

Sana verdiğimiz değeri bilmeni istiyoruz. Allah babana en büyük makamı, şehitlik mertebesini bağışladı. Böyle bir babanın çocuğu olduğun için çok şanslısın. Dünyadaki en büyük zenginliğe sahipsin. Sakın üzülme, sakın yalnız olduğunu düşünme. Hepimiz seninleyiz.
Sana verdiğimiz değeri göstermez ama küçük bir hediye hazırladık. Her zaman yanında olduğumuzu bilmeni isteriz.

Kendine iyi bak güzel kardeşim.

Allah’a emanet.”

İşte o mektup:

Konular: trt çocuk, şehit çocuğu mektup, ibrahim eren

Yorumlar