GÜNDEM

TSK teröristleri böyle vurdu

TSK, aldığı istihbarat doğrultusunda başladığı operasyonda bölücü terör örgütü üyelerini hezimete uğrattı.

TSK teröristleri böyle vurdu
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Hakkari'nin Çukurca ve Dağlıca bölgelerinde yuvalanan ve yurt içindeki diğer alanlara girmek için hazırlık içerisinde olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik yürüttüğü başarılı operasyon, örgüte büyük darbe vurdu.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, bölücü terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyi ve diğer bölgelerdeki terörist kamplarıyla askeri bağlantısını sağlayan Çukurca ve Dağlıca arasında yuvalanan çok sayıda terörist, yurt içindeki diğer alanlara girmek için hazırlık içerisindeydi.

TSK'nın aldığı istihbaratlar sonucunda hudut ve komando birlikleri ile hava kuvvetleri destekli başlattığı "baskın" tarzındaki operasyonlar, örgütün en stratejik noktalarından biri olan bu bölgede hezimete uğramasını sağladı.

Suriye'deki gelişmelerden rahatsızlık duydular

Bölücü terör örgütü PKK'nın Çukurca ve Dağlıca bölgesi arasında kalan alana çok sayıda teröristi yayarak buradan yurt içindeki alanlara sızma amacının altında ise Suriye'de yürütülen "Fırat Kalkanı Operasyonu" ve Suriye'deki yeni gelişmelerden çok rahatsız olmasının yattığı belirtiliyor.

Teröristlerin, TSK'ya moral ve motivasyon açısından zarar vermeyi, bu yolla da Suriye sınırında yürüyen operasyonlara balta vurmayı amaçladığı da alınan bilgiler arasında.

Konular: hakkari, pkk, terörist, terör,

Yorumlar