GÜNDEM

TSK'da FETÖ depremi

FETÖ ile mücadele kapsamında yürütülen soruşturmalar kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığında, Sahil Güvenlik Komutanlığında ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığında toplamda 460 personelin orduyla ilişiği kesildi.

TSK'da FETÖ depremi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında örgütle bağlantılı isimlerin tespit çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığınca Jandarma Genel Komutanlığında 153, Sahil Güvenlik Komutanlığında ise 112 çalışan görevden uzaklaştırıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, FETÖ ile iltisakı veya bu örgütle irtibatı olduğu değerlendirilen Jandarma Genel Komutanlığından 42'si subay, 56'sı astsubay, 30'u uzman jandarma çavuş, 17'si uzman erbaş, 8'i memur olmak üzere 153, Sahil Güvenlik Komutanlığından ise 52'si subay, 58'i astsubay, biri uzman erbaş biri de memur olmak üzere 112 personel açığa alındı.

İlişikleri kesildi

Milli Savunma Bakanlığı kararıyla da Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) 195 personel ihraç edildi. Bakanlığın resmi Twitter hesabından, konuya ilişkin açıklama yapıldı. Buna göre, FETÖ soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 195 personelin Bakanlık kararıyla orduyla ilişiği kesildi.

Konular: soruşturma, sahil güvenlik, fetö, Jandarma,

Yorumlar