GÜNDEM

TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması

TSK'dan Fırat Kalkanı Harekatı'yla ilgili yeni bir açıklama geldi. Açıklamada 25 hedefin 107 atışla vurulduğu duyuruldu.

TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması
 Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 8'inci gününde yaptığı açıklama ile 32 köyün teröristlerden temizlenerek ÖSO'nun kontrolüne geçtiğini belirtti.

Ayrıca dün sabahtan itibaren Zavgar ve Külliyah'ta 4 bina jetlerle imha edildi. Yine 25 hedef 107 atışla vuruldu. Güzelmezra bölgesinde silahlı DAEŞ aracı imha edildi.

TSK'nın açıklamasında şöyle denildi:

Harekatın 8'inci gününde, dün saat 09.30'dan şu ana kadar, Zavgar ve Külliyah bölgelerinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 25 hedef, fırtına obüsleriyle 107 atım yapılarak, tam isabetle vurulmuştur.

Akşam saatlerinde,18.50 sularında yine Zavgar ve Külliyah bölgelerinde teröristlerce barınma alanı olarak kullanıldığı tespit edilen 4 bina Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarca yapılan hava taarruzuyla, içindeki teröristlerle birlikte imha edilmiştir. Buna ilave olarak, Koalisyon Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca, Güzelmezra bölgesine yapılan hava taarruzu sonucunda, DEAŞ'a ait bir silahlı araç imha edilmiştir.

Konular: harekat, cerablus, fırat kalkanı, terörsit,

Yorumlar