GÜNDEM

Tüm sınıf kapılarına Türk bayrağı resmedildi

Tekirdağ’da bulunan Murat Hüdavendigar İlkokulu'nda, Okul yönetimini ve öğretmenlerin aldığı ortak karar doğrultusunda tüm sınıfların kapılarına, Türk bayrağı resmedildi.

Tüm sınıf kapılarına Türk bayrağı resmedildi

Okul yönetiminin öğretmenlerle birlikte böyle bir karar aldıkları öğrenilirken, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise, "Değer yargılarımızı çocuklara kazandırmak adına güzel bir uygulama denildi. Öğrencilerin, vatanı, milleti ve bayrağı tanıyabilmesi için yapıldı. Çocuklarımız tarafından da güzel bir şekilde karşılandı" denildi.

"İNŞALLAH ÇOCUKLARIMIZ DA BU BAYRAĞIN HAKKINI VERİRLER"

Buraya girdiğinde kendisini bir başka hissettiğini ifade eden öğrenci velisi Yahya Karataştan da, “Benim görüşüm gayet iyi olmuş. Çocuklarımızın hepsi küçükler. En azından oradaki sembolün, oradaki resmin ne olduğunu şimdiden daha iyi anlarlar ve onların kafalarında yer eder. Kırmızısıyla, hilaliyle ve yıldızıyla bu bizim bayrağımızdır. İlerde de bunun kıymetini daha iyi anlayacaklardır. Yani şu an vatan, millet ve bayrak için canlarını verecek kadar cesaretli insanlarız. Yakın zamanda da bunun en iyi örneğini gördük. İnşallah çocuklarımız da bu bayrağın hakkını verirler. Yani bu bayrağın kıymetini bilirler. Ama çok güzel bir uygulama olmuş. Hakikatten böyle karşından geldiğimizde insanın içi bir başka oluyor” dedi.

İlkokuldaki tüm sınıf kapılarına Türk bayrağı resmedildi

İlkokuldaki tüm sınıf kapılarına Türk bayrağı resmedildi

Konular: tekirdağ, türk bayrağı, yönetim, milli eğitim,

Yorumlar