GÜNDEM

Türk Başkonsolosluğuna saldırı

Kosova'daki Türk başkonsolosluğuna yönelik kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından molotofkokteyli saldırı gerçekleşti.

Türk Başkonsolosluğuna saldırı
Türkiye'nin, Kosova Prizren'deki başkonsolosluk binasına kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından molotofkokteyli atıldı.

Saldırıda kimsenin yaralanmadığı, hasar oluştuğu bildirildi. Olayla ilgili araştırma başlatıldığı belirtildi.

Kosova Temel Savcılığı Başsavcısı Sylë Hoxhaj,  olayın bu sabah saat 04:00 sıralarında meydana geldiğini, forenzik uzman ekibinin ise olayı incelemekte olduğunu belirtti.  RTK’ya açıklamada bulunan Başsavcı Sylë Hoxhaj,  olay yerinde bir taş ve benzin ya da molotof gazıyla dolu olduğu şüphe edilen iki şişenin bulunduğunu, yapılacak incelemeden sonra ise son sözü uzmanların vereceğini söyledi.

Başsavcı Sylaj, şimdiye kadar beş kişinin gözaltına alındığını, aynı kişilerin evlerine de baskın düzenlendiğini, ancak şüpheli bir şeyin bulunmadığını belirtti. 

Kosova Dışişleri Bakanlığı, Prizren’de Türk Başkonsolosluğuna yapılan saldırıyı sert bir dille kınayarak, bunu Kosova gibi demokratik ve çok etnikli bir devlete karşı sorumsuz kişiler tarafından gerçekleşen vandal bir saldırı olarak nitelendirdi.

Konular: konsolos, Türk, Kosova, saldırı,

Yorumlar