GÜNDEM

Türk Kızılayı'ndan çocuklara bayram hediyesi

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, 2013 yılında başlattığı proje kapsamında bu Kurban Bayramı'nda da çocukları yalnız bırakmadı ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayram hediyesi verdi.

Türk Kızılayı'ndan çocuklara bayram hediyesi
TÜRK KIZILAYI HEDİYELERİ YOLA ÇIKTI

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, ilk olarak 2013 yılında başlattığı ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık hediye etme projesiyle bu Kurban Bayramı'nda da çocukları yalnız bırakmadı.

Hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen, içinde yaş gruplarına ve cinsiyetlerine göre gömlek, pantolon, tişört ve çorap bulunan hediye paketleri, çocuklara ulaştırılmak üzere kargoyla yola çıkarıldı.

BİN ÇOCUĞA YENİ KIYAFET

İstanbul'un 39 ilçesini kapsayan çalışmada, 7-16 yaş aralığındaki 1000 çocuk, bayramı yeni kıyafetleri ile karşılayacak.

"BİZE MUTLULUK VERİYOR"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, bağışlarıyla Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatan hayırseverlere teşekkür etti.

Yıldırım, bu bağışlarla ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlıklarını hediye ettiklerini aktararak, "Onların yüzünün güldüğünü görmek bize mutluluk veriyor. Bizler bu çalışma ile çocuklarımızın geçmişe dönüp baktıklarında güzel bayramlar hatırlamalarını amaçlıyoruz. Tüm çocukların, çocukluklarını oyun oynayarak geçirebildiği bir dünya temennisiyle herkese şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum." ifadelerini kullandı.


 

Konular: türk kızılayı, bayramlık, istanbul, kurban bayramı,

Yorumlar