GÜNDEM

Türk ve Rus uçaklarından DAEŞ'e ortak operasyon!

Rus haber ajansı Interfax, Türk ve Rus savaş uçaklarının Halep'te terör örgütü DAEŞ'e karşı ortak operasyon başlattığını duyurdu.

Türk ve Rus uçaklarından DAEŞ'e ortak operasyon!
Geçtiğimiz günlerde aldıkları kararla Suriye'de düzenlenecek hava operasyonlarında iş birliğine gitme anlaşması yapan Türkiye ve Rusya, terör örgütü DAEŞ'i bölgeden temizlemek kararlı çabalarını sürdürüyor.

Son olarak Rus haber ajansı Interfax, Türk ve Rus savaş uçaklarının Halep'te terör örgütü DAEŞ'e karşı ortak operasyon başlattığını duyurdu.

TSK da açıkladı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmede, bugün Rusya yetkilileriyle yapılan koordine neticesinde Rusya Hava kuvvetlerine ait savaş uçaklarının, El Bab'ın güneyinde belirlenen DEAŞ terör örgütü hedeflerine hava taarruzları gerçekleştirdiği belirtildi

TSK'dan yapılan açıklamada, bugün saat 07.00, 07.14'te, 11.35'te ve 16.20'de koalisyona ait ABD Silahlı İHA'lar ile gerçekleştirilen keşifler esnasında düzenlenen hava saldırısında El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a ait hedefler vuruldu.

İngiliz uçakları da katıldı

Yine bugün saat 15.30 sularında koalisyon ile yapılan hedef koordinasyonu neticesinde Bzagah bölgesinde belirlenen DEAŞ terör örgütü hedeflerine Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından (İngiltere'ye ait TORNADO savaş uçakları ile) hava taarruzu düzenlendiği ve hedeflerin imha edildiği açıklandı.

Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan mutabakat çerçevesinde, bugün Rusya yetkilileriyle yapılan koordine neticesinde Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile El Bab'ın güneyinde belirlenen DEAŞ hedeflerine hava taarruzlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

Konular: haber ajansı, halep, rusya, türkiye,

Yorumlar