GÜNDEM

Türkiye hainlerin planlarını bozdu

Terör örgütü PKK ve PYD'nin sınırımızda terör devleti kurma hesapları Münbiç’te bozulunca çıldırdı. Hesapları tutmayan HDP’li hainler, Kobani yalanlarıyla giriştikleri 6-8 Ekim benzeri bir vahşetin işaretini verdi.

Türkiye hainlerin planlarını bozdu
 Figen Yüksekdağ PYD'nin Fırat'ın batısındaki işgalini unuttu. 'Münbiç'e müdahale 6 - 8 Ekim'e benzer olaylara neden olabilir' diyerek Türkiye'yi Kobani senaryolarıyla tehdit etti.

Suriye'de bir Arap bölgesi olan Münbiç'i DAEŞ'ten temizleme bahanesiyle işgal eden terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Fırat Kalkanı Operasonu ile zorda kaldıkça her yolu deniyor. Münbiç'i Araplara teslim et çağrılarına rağmen Fırat'ın doğusuna dönmeyen PYD, bölgeye SDG kılığında askeri sevkiyat yaptıktan sonra şimdi de içerisinde 'Kobani' geçen tehditler savuruyor. Münbiç'i Kobanileştirmek isteyen örgütün İdris Baluken ve Figen Yüksekdağ gibi yandaşları, son çare 6 - 8 Ekim gibi terör olaylarından medet umduklarını gösteren açıklamalar yaptı.
KİRLİ PLAN

Fırat'ın batısında işgalci durumda bulunan terör örgütü PKK ve yandaşları, nehrin doğusuna dönmemek için 'Münbiç'ten Kobani çıkarmaya' çalışıyor. Önce, TSK Kobani'ye girecek yalanıyla bölgede hareketlilik çıkarmayı deneyen terör örgütü, şimdi de Münbiç'i bir Kürt bölgesi gibi aktarıyor ve olası bir müdahaleyi 'DAEŞ'in Kobani saldırısına' benzetmeye çalışıyor.

Süre verilmesine rağmen bölgeyi terk etmeyen ve Pentagon'dan destek alarak SGD kılığında bölgeye askeri sevkiyat gerçekleştiren örgütün yandaşları, Türkiye'yi 6 - 8 Ekim'in benzeri olaylarla tehdit ediyor. En son, HDP eş genel başkanı Figen Yüksekdağ, Münbiç'e operasyonun 6 - 8 Ekim olaylarına benzer olaylara sebep olacağını söyleyerek Türkiye'yi tehdit etti.

Konular: münbiç, fırat kalkanı, pkk, pyd,

Yorumlar