GÜNDEM

Türkiye ile İran arasında kritik görüşme

Başbakan Binali Yıldırım, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ile Halep hakkında bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Türkiye ile İran arasında kritik görüşme
Başbakan Binali Yıldırım İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı'yla telefon görüştürmesi gerçekleştirdi. Görüşmede ikili ilişkilerin yanısıra Halep'teki tahliye süreci ele alındı. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Cihangiri'ye Halep'te tahliyelerin başladığını, ancak tahliye sürecinde sivillere yönelik saldırıların gerçekleştirildiğini, Halep'teki insani durumun endişe verici olduğunu, bu çerçevede şehirden tahliyelerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi ve bölgeye insani yardım ulaştırılması için Türkiye'nin elinden geleni yapmaya hazır olduğunu ifade ettiği kaydedildi.

Başbakan Yıldırım'ın, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Cihangiri'ye tahliye sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için İran'ın da gerekli girişimleri yapacağından emin olunduğunu, bu konuda İran'la işbirliği yapmaya hazır bulunulduğunu bildirdiği belirtildi.

Konular: türkiye,

Yorumlar