GÜNDEM

Türkiye'ye bir 'özür' de AB'den

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın ardından Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Elmar Brok da geç ziyaret için Türkiye’den özür diledi.

Türkiye'ye bir 'özür' de AB'den
Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Elmar Brok ve AP Türkiye Raportörü Kati Piri, Türkiye'ye yaptıkları ziyarete ilişkin Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu'nda düzenledikleri basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BIDEN GİBİ BEN DE...

Brok, "Öncelikle, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın yönelttiği özrü ben de tekrarlıyorum. Ama ilk gün Avrupa hükümetleri, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi hiçbir şüphe bırakmayacak şekilde darbeye karşı olduklarını belirttiler” yanıtını verdi.

ÇOK BÜYÜK SIZMA OLMUŞ

Türkiye'deki olağanüstü hal sürecini değerlendiren Elmar Brok, "Anladığımız kadarıyla devlete çok büyük bir sızma söz konusu. TBMM'yi gördükten sonra 'Eğer Almanya parlamentosu Almanya ordusunun bir kesimi tarafından böyle bombalansaydı, biz de ilk hafta bunu yapan insanlardan kurtulmak için aynı şeyleri yapardık' diye düşündüm" ifadelerini kullandı.

Konular: elmar brok, Avrupa Parlamentosu, geç, ab,

Yorumlar