GÜNDEM

Ukrayna ile kimlikle seyahat anlaşması imzalandı

Türkiye ve Ukrayna kimlikle seyahat anlaşmasını imzaladı. İki ülkenin başbakanları ortak görüşme sonrası kameraların karşısına geçti. Başbakan Yıldırım, burada yaptığı açıklamada, iki ülke arasında vize muhafiyeti anlaşması imzalandığını ve ülke vatandaşlarının artık sadece kimlikle seyahat edeceklerini dile...

Ukrayna ile kimlikle seyahat anlaşması imzalandı
Türkiye ve Ukrayna kimlikle seyahat anlaşmasını imzaladı. İki ülkenin başbakanları ortak görüşme sonrası kameraların karşısına geçti. Başbakan Yıldırım, burada yaptığı açıklamada, iki ülke arasında vize muhafiyeti anlaşması imzalandığını ve ülke vatandaşlarının artık sadece kimlikle seyahat edeceklerini dile getirdi.

"Bakanlarımızın karşılıklı görüşmeleri devam edecek.Kırım Tatarlarının sorunlarının giderilmesi için Ukrayna hükümetiyle yakın çalışmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz Darbe girişiminde Ukrayna Türkiye'ye açıkca desteğini ortaya koymuştur. Yarın bir iş formu gerçekleştirilecek. Bizim bugünlerde bir halk oylamamız var. Yarın Anadolu'da iki ilimize ziyaretim var. Dolayısıyla bu programa katılamayacağım. Sayın Başbakan'a yardımcım Mehmet Şimşek eşlik edecek. Bugün gerek ikili gerek NATO ile olan işbirliğimizin geliştiğini bir kez daha teyid ettik. Ukrayna ile turist durumumuz iyiye gidiyor.Yeni vize rejimi ile geliş gidişler artacaktır. Bilim ve eğitim alanında karşılıklı ilişkileri geliştirecek bir anlaşma imzaladık." ifadelerini kullandı.

Groysman:Ticareti: Karşılıklı artıracağız 

Ukrayna Başbakanı Groysman ise şöyle konuştu:

"Bu ziyaret, Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin başlangıcının 25'inci yılında gerçekleşiyor. Bu ziyarette yaptığımız anlaşmalar, vatandaşlarımızın karşılıklı seyahatlerine kolaylaştırmaya yöneliktir. Bölgesel havaalanlarından karşılıklı uçuşlar olacak. Serbest ticaret anlaşması, ticareti karşılıklı artıracak"

 

Konular:

Yorumlar