GÜNDEM

Ünlü oyuncu Alman TV'sinde Erdoğan'ı savundu

Hem Alman hem de Türk vatandaşı olan dizi yıldızı Wilma Elles, Alman televizyonu ARD'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı savununca okların hedefi oldu.

Ünlü oyuncu Alman TV'sinde Erdoğan'ı savundu
Alman devlet televizyonu ARD'de bir tartışma programına katılan Wilma Elles, Alman medyasını Türkiye hakkında yanlış ve tek yanlı bir resim çizdiği gerekçesiyle eleştirdi.

Almanya ve Türkiye’nin iki dost ülke olduğunu belirten Wilma Elles’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı övmesi katılımcılar arasında şaşkınlık sebebi oldu.

"ERDOĞAN KADAR ÇALIŞAN KİMSE YOKTUR"

Elles, “Erdoğan kadar çok çalışan kimse yoktur. Köprüler, yollar açıyor” deyince, Rheinland Pfalz Eyalet Başbakanı Malu Dreyer gülümsedi.

Die Welt Gazetesi de oyuncu için “Alman Marslı” ve “Ankara’nın PR bölümünden gönderilmiş” ifadelerini kullandı.

PROGRAM BOYUNCA TÜRKİYE'Yİ SAVUNDU

Elles, program boyunca Türkiye'yi savundu. "Kimse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan daha çok çalışmıyor" diyen ünlü oyuncu tutuklamaların ikinci bir darbe girişimini engellemek için çok önemli olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'YE İHTİYACIMIZ VAR"

Elles, Alman medyasının yanlış ve tek taraflı bir Türkiye imajı verdiğini de söylediyerek, "Almanya ve Türkiye yıllardır dost. Ve kültürleri birbirlerine uyum sağlamış durumda. Türkiye Avrupa'nın önemli bir parçası. Sonuçta Türkiye Asya ve Avrupa arasında bir köprü durumunda ve bu yüzden güçlü bir Türkiye'ye ihtiyacımız var. Ve Almanya bu zor günlerde Türkiye'nin yanında yer almalı." dedi.

"NİYE BU KADAR OLUMSUZSUNUZ?"

Türk vatandaşlığı da alarak çifte vatandaş olan Alman kökenli oyuncu Wilma Elles, çifte vatandaşlık krizini şöyle savundu:

Çifte vatandaşlık konusunda niye bu kadar olumsuzsunuz? Türkiye bana ikinci pasaportumu verince, kendimi entegre olmuş hissettim, mobilya aldım ve evime yerleştim.

"DEMOKRASİ GÖSTERİSİYDİ"

Köln’deki demokrasi yürüyüşüne dair de yorumlar yapan Elles, "Bu sadece Erdoğan için değil, demokrasi için de yapılan bir gösteriydi" diyerek,  Almanların demokrasi mitingine karşı ürettikleri olumsuzlukları da eleştirdi.

Konular: çifte vatandaşlık, demokrasi mitingi, Wilma Elles, Recep Tayyip Erdoğan,

Yorumlar