GÜNDEM

Vali Yardımcısı FETÖ'den gözaltına alındı

Bolu'da, düzenlenen FETÖ operasyonu kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş gözaltına alındı.

Vali Yardımcısı FETÖ'den gözaltına alındı
VALİ YARDIMCISI GÖZALTINDA

Bolu'da, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ertaş'ı evinde yakaladı.HAKİM OLAN EŞİ TUTUKLANMIŞTI

Ertaş'ın Bolu Adliyesinde görev yapan eşi hakim Gülay Ertaş, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

BOLU'DA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILANLAR

Öte yandan, Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 39 kamu kurum ve kuruluşunda soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılanlara ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, şu bilgiler yer aldı: "Üç mülki idare amiri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 215, İl Emniyet Müdürlüğünden 87, Abant İzzet Baysal Üniversitesinden 64, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden 52, Bolu Adliyesi ve Bolu Cumhuriyet Başsavcılığından 28, Bolu Müftlüğünden 28, İl Özel İdaresinden 18, İl Sağlık Müdürlüğünden 17, belediyeden 14, valilikten 13 personel ile Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığında görevli 11 asker ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 73 kişi görevden uzaklaştırıldı."

Konular: nurullah ertaş, vali yardımcısı, fetö, bolu,

Yorumlar