GÜNDEM

Van'da bomba yüklü minibüs ele geçirildi

Van'da terk edilmiş halde bulunan bir minübüsün içinde 500 kg bomba bulundu. Bomba güvenlik önlemi alınarak imha edildi.

Van'da bomba yüklü minibüs ele geçirildi
Şırnak Beytüşşebap'ta Faraşin bölgesinde bomba yüklenen minibüs, Van'ın Gürpınar İlçesi Oğuldamı Mahallesi Taşnacak mezrası ile Dolaylı mezrası arasında kalan bölgede terk edilmiş halde bulundu. Bomba yüklü minibüs, güvenlik önlemi alındıktan sonra imha edildi.

Terk edilmiş halde bulundu 

Van İl Jandarma Komutanlığı istihbarat birimi ekipler, Şırnak'ta bir vatandaşa ait minibüsün gasp edildiğini ve Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Faraşin bölgesine götürüldüğünü, burada da patlayıcı düzeneği yerleştirildiği bilgisi üzerine kapsamlı bir çalışma başlattı.Bomba yüklü minibüsün Van'a gelmek üzere dün Faraşin bölgesinden hareket ettiği bilgisi üzerine de takibe başlandı. Yapılan kapsamlı takip sonucu bomba yüklü minibüs, Gürpınar ilçesi Oğuldamı Mahallesi Taşnacak mezrası ile Dolaylı mezrası arasında kalan bölgede terk edilmiş durumda bulunduğu açıklandı. 
Araçta yapılan incelemede koltukları altına 3 jelikan bidon içerisine hazırlanmış 500 kg. amonyum nitrat ile güçlendirilmiş bomba düzeneği kurulduğu tespit edildi.

Konular:

Yorumlar