GÜNDEM

Yakalanan Reina katliamcısı için süreç nasıl işleyecek?

Yılbaşı gecesi Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'ya silahlı saldırı düzenleyerek 39 kişiyi katleden Özbek asıllı terörist, dün gece Esenyurt'ta arkadaşının evinde yakalandı. Peki sağ yakalanan cani için bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

Yakalanan Reina katliamcısı için süreç nasıl işleyecek?
Özbek asıllı terörist Abdülgadir Masharipov, yılbaşı gecesi Ortaköy'deki Reina'yı silahlı saldırı ile kana bulamış ve 39 kişiyi katletmişti. O günden itibaren de ülkenin her yerinde büyük bir titizlikle çalışma yürüten polis ekipleri, teröristi dün gece İstanbul Esenyurt'ta arkadaşının evinde kıskıvrak yakalandı.

Süreç nasıl işleyecek?

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar operasyon sonrası önemli açıklamalarda bulundu ve sürecin nasıl işleyeceğini açıkladı. Özbek asıllı caninin sağ yakalanmasının çok önemli olduğunu belirten Yarar şunları söyledi:

"Daha önce Numan Kurtulmuş bu konu ile ilgili önemli  açıklamalar yapmıştı. Şimdi caninin canlı yakalanmış olması bağlantıların öğrenilmesi açısından çok önemli. Reina eyleminin içerisindeki unsurlar DAEŞ'in diğer eylemlerine uymuyor bu açığa çıkarsa birçok şey aydınlatabilir.

Bügüne kadar DAEŞ saldırılarından farklı olması, bir konu üzerine yoğunaşmaları ve bunun üzerine eylem yapmaları başından beri söylediğim şeylerdi.

Eylemi yaparken şahsın oraya nasıl getirildiği bile çok önemlidir. Bu eylem tarzı ve diğer eylem tarzları için sağ yakalanması çok önemli. Hangi sistem üzerine geldi kimler getirdi soruları bence en önemli sorulardır.
"

Konular: esenyurt, reina, Saldırgan,

Yorumlar