GÜNDEM

Yeni Türkiye'nin Başkan'ı; Recep Tayyip Erdoğan

7 Haziran 2015 Türkiye Genel Seçimleri'nde, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı olan HDP'nin başlattığı, ardından CHP Genel Başkanı'nı Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'Seni Başkan yaptırmayacağız' propagandasına, en güzel cevap 2 sene sonra bugün aziz milletten...

Yeni Türkiye'nin Başkan'ı; Recep Tayyip Erdoğan
7 Haziran'da yapılan Türkiye Genel Seçimleri'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı olan HDP'nin başlattığı, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı 'Seni Başkan yaptırmayacağız" propagandası, 1 Kasım'da ellerinde patlayan Erdoğan düşmanlarına en sert tokat bugün geldi.

Türkiye'nin tarihinde en kritik halk oylamasını gerçekleştireceği 16 Nisan öncesinde de, terör seviciler Selahattin Demirtaş'ın tutuklanmadan önce yaptığı 'Seni Başkan yaptırmayacağız' propagandasını, tekrar devreye sokarak algı operasyonu yapmaya çalıştılar.

Ancak hesaba katmadıkları bir şey vardı ki, süreç aynı süreç değildi, millet Erdoğan'a 'Seni Başkan yapacağız' sözünü verdi.Tarihinin en önemli halk oylaması için sandığa giden Türkiye, yüzde 51 gibi oranda 'Evet' diyerek, herkese kimi Başkan olarak görmek istediğini alenen göstermiş oldu.

Bu millet kimi kime başkan yaptırmayacağını, Cumhurbaşkanlığı sistemine 'Evet' diyerek ortaya koydu.

​"Muhtar bile olamaz" dedikleri Recep Tayyip Erdoğan, 3 kez üstüste Başbakan olduktan sonra Cumhurbaşkanı seçildi. Şimdi ise bu cumhurun Başkan'ı seçildi, Elhamdülillah...
 

Konular: cumhurbaşkanlığı sistemi, Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı,

Yorumlar