GÜNDEM

Yolun sonu göründü: Bekleme yapmayın Kemal Bey

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, bugün kaleme aldığı ‘Bekleme yapmayın Kemal Bey’ başlıklı yazısında, anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan’da yapılan referandumdan ‘Evet’ çıkmasıyla beraber,  Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 kez kaybettiği seçimlerle artık yolun sonuna geldiğini anlattı.

Yolun sonu göründü: Bekleme yapmayın Kemal Bey
Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, bugün ‘Bekleme yapmayın Kemal Bey’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazısında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getirecek olan 18 maddelik anayasa teklifinin oylandığı referandum sonuçlarını değerlendiren Altınok,  Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına adeta bir paraşütle indiğini savunarak, referandumdan ‘Evet’ çıkmasıyla beraber de yine uçuşa geçtiğini kaydetti. 

“Artık yolun sonuna gelindi”

Referandumdan çıkan ‘Evet’ sonucuna itiraz eden son oalrak da seçmenin yüzde 51.4’lük oyunu tanımadığını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun artık çaresiz olduğunu aktaran Altınok, bu çaresizliğin nedenlerini ise şu sözlerle ifade etti:

"Çünkü çaresiz...

Çünkü artık sistemin değiştiğinin, siyasi partilerin tabandan, teşkilattan gelen organik liderlerle yönetileceğinin farkında...

Çünkü durumu 2 yıl önce kameralar karşısında layıkıyla tarif den CHP'li Muharremİnce'nin dediği gibi "Defalarca ambulansı deviren şoförün" artık yolun sonuna geldiğini biliyor...

Çünkü hiçbir genel merkezin ve delegenin, ne kadar esir alınmış olsalar da, 2019 seçimlerine zerre kadar umut vaad etmeyen bir bürokratla gitmeyeceğini biliyor.

İşte bu yüzden de gürültü patırtı çıkartıp, sokağı işaret edip parti içerisinde kaynayan kazanların fokurtusunu bastırmaya çalışıyor.

Nafile Kemal Bey...

Zira sandıkta kurulan demokrasiyi, ecnebilerle el ele vererek ya da sosyal medyadakiFETÖ'cü trollerin yardımıyla sokakta yıkamazsınız
."

Yazının tamamı için tıklayınız
 

Konular: kemal kılıçdaroğlu, melih altınok, 16 nisan, referandum,

Yorumlar