GÜNDEM

Yunanistan'a sert yanıt: Kendisine iade ediyoruz

15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasından sonra kaçarak sığındıkları Yunanistan tarafından adeta korunan terör örgütü FETÖ militanları hakkında savunma açıklaması yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da hakaretlerde bulunan Yunan savunma bakanına, Milli Savunma Bakanlığından sert yanıt geldi. Açıklamada, Yunan Bakana ilişkin, "Ülkemize yönelik...

Yunanistan'a sert yanıt:  Kendisine iade ediyoruz
Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un bir radyo kanalında dile getirdiği, Türkiye'ye yönelik ifadelerini yazılı bir basın açıklamasıyla kınadı. 

Açıklamada, "Bir radyo kanalına yaptığı, terbiye, idrak ve sorumluluktan yoksun yeni beyanları sebebiyle Yunanistan Savunma Bakanını kuvvetle kınıyor, ülkemize yönelik ifadelerini kendisine iade ediyoruz.

Yunanistan ile birçok önemli ikili ve bölgesel konuda yapıcı iş birliği gerçekleştirmeye çalıştığımız bir dönemde, adı geçenin ülkemize yönelik sorumsuz beyanları provokasyon niteliğinde olup, söz konusu çabaları tahrip etmeye yöneliktir. Biz Yunanistan'dan bu tür sorumsuz beyanlar yerine, iş birliğini ve ortak anlayışı güçlendirecek somut adımlar atmasını bekliyoruz" ifadelerine yer verildi.
 

Konular: panos kammenos, militanlar, sert yanıt, fetö,

Yorumlar