GÜNDEM

Zaferin 94. Yıldönümü

Tank ve top gibi zırhlı araçlar, savaş uçakları ve helikopterler, 30 Ağustos törenlerinde ilk kez yer almayacak. Ayrıca bu yılki Zafer Bayramı'nda ilk kez sivil lise öğrencileri geçit törenine katılacak.

Zaferin 94. Yıldönümü
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl kutlamalarında ilk tören Anıtkabir'de yapıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra birçok devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti.Anıtkabir'de Atatürk'ün mozelesine çelenk bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı, saygı duruşunda bulumasının ardından İstiklal Marşı'nı okudu.
DİKKAT ÇEKEN YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ AYRINTISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne özetle şunları yazdı:

"Bugün Büyük Zafer'in 94'üncü yıldönümünü gururla yad ediyoruz. Terör örgütllerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak istikbal mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu yıl hayata geçirdiğimiz Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri mücadele azmimizin birer tezahürüdür. 15 Temmuz gecesi milletimizin ortaya koyduğu irada en büyük güven kaynağımızdır. Bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz."İLK KEZ OLUYOR

Törenden dolayı Anıtkabir’e giden tüm yollar trafiğe kapatıldı. Anıtkabir’deki törenlere katılan askerler kimlik kontrolünden ve X-Ray cihazlarından geçirilerek içeriye alındı. Anıtkabir avlusuna bu yıl ilk kez bariyerler konuldu.

ASKER-SİVİL BİRLİKTE KARŞILADI

Devlet erkanını karşılayan askerlerin yanında ilk kez siviller de yer aldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye'de devlet erkanını ağırladı.

Konular: başbakan binali yıldıırm, ankara, zafer, anma,

Yorumlar