MAGAZİN

Altın Kelebek'te Portakal'dan FETÖ'cüye destek skandalı!

Altın Kelebek töreninde bir sakandal da "En İyi Erkek Haber Spikeri" olan gösterilen Fatih Portakal'da yaşandı. Portakal seslenme esnasında FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan haber müdürü Ercan Gün'e destek vererek propaganda yaptı.

Altın Kelebek'te Portakal'dan FETÖ'cüye destek skandalı!

Turkiyehabermerkezi.com

Doğan Medya'nın organize ettiği Altın Kelebek töreninde bir skandal da "En İyi Erkek Haber Spikeri" ödülünün sahibi olan Fox TV sunucusu Fatih Portakal'ın açıklamalarıyla yaşandı.

Rezalete Portakal'a seslenme şansı tanınarak devam edildi

"Diriliş Ertuğrul" dizisinden farklı olarak, Portakal'a davetlilere seslenme imkanı tanındı.

Habercilikten bir haber olan Portakal'a  "En İyi Erkek Haber Spikeri" ödülü saçmalığı

Doğan Medyası şaşırtmamaya devam ediyor. Teröre desteğini her defasında ekranlar önünde açıkça dile getiren Portakal'a ödül verme nezaketinde bulundular. Adeta ekranlarda bağıran, elini kolunu sallayarak, devrik cümleler kurarak, ne diyeceğini karıştıran, gereksiz tansiyon yapan ve işin en komik yanı ile bunların tümünü sergilerken çok usta bir haberciymiş gibi davranan birisinin ödüle layık görülmesi gafletler içersinde bıraktı. PKK ve diğer terör örgütlerine sahip çıkan, açıklamalarıyla gündem olan Portakal'ın habercilik anlayışıyla ödül alması oldukça vahim bir durum. Doğan Medyası'nın bu tutumu, bu kişilere rant sağlamasına olanak vermesini algılamak oldukça güçlük verici.FETÖ tutuklusuna destek mesajı verdi

Ödülü almaya çıkan Portakal, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan haber müdürü Ercan Gün'e destek verme yüzsüzlüğü yaptı; "Biz Fox ailesi olarak, cezaevinde olan arkadaşım Ercan Gün olarak, yüreğimizi ortaya koyup, her gün bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu ödülü tüm gazeteciler adına almıyorum. İşini doğru dürüst yapan, adam gibi yapan gerçek gazeteciler için alıyorum" Portakal'ın bu açıklamaları, sosyal medyada büyük tepki topladı.


Salondakiler alkışlayarak FETÖ propagandasına destek verdi

Altın Kelebek Ödül Töreni'nde FOX Haber sunucusu Fatih Portakal'ın "çok özledim" dediği ve bütün salonun alkışladığı Ercan Gün, Hrant Dink cinayetinde Ergenekon operasyonlarına zemin hazırlamak adına FETÖ'cü firarilerle eylemde bulunduğu gerekçesiyle tutuklu bulunuyor.

Ercan Gün gerçeği

Cezaevine girmeden önce FOX Haber Müdürü olan Ercan Gün Hrant Dink Jandarma ayağına ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli isimlerden birisi. Soruşturma kapsamında Hrant Dink cinayetinin işlendiği 19 Ocak 2007 günü FETÖ/PDY üyeleri Adem Yavuzarslan, Faruk Mercan ve Ekrem Dumanlı ile yoğun telefon irtibatında bulunduğu belirlendi.

Savcılığın tespitlerine göre, Gün'ün FETÖ firarileri olan bu kişilerce Hrant Dink cinayeti ile kurgu çerçevesinde Samsun iline gönderildiği, burada bulunduğu sırada kullanımındaki cep telefonundan Samsun İl Jnadarma Komutanlığı santralini aradığı tespit edildi. Bir süre Jandarma santraliyle görüşen Gün'ün sonra cep telefonunu kapatarak Jandarma görevlileri ile gizli bir buluşma gerçekleştirdiği algısını yaratıp İstanbul'a döndüğü belirlendi. Aslında Gün'ün Jandarma ile hiç buluşmadığı tespit edildi.
Portakal ilk kez terör örgütlerine destek vermedi


Hatırlanacağı gibi Portakal canlı yayında; "Türkiye, PKK ve diğer terör örgütlerine teşekkür etsin" hadsizliğinde bulunmuştu.


Konular: altın kelebek, Fatih Portakal,

Yorumlar