MAGAZİN

Bilecik’te Zakkum rüzgarı

Sevilen Rock grubu Zakkum, Bilecik’te konser verdi.

Bilecik’te Zakkum rüzgarı

 Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konserde saatler öncesinden uzun kuyruklar oluşturuldu. 17 yıllık grubu dinlemek için gelen yüzlerce kişi geniş güvenlik önlemleriyle salona alındı.

Salonun önünde de uzun kuyruklar oluşmasının ardından başlayan konserde Zakkum grubu, sevilen ve adlarını daha geniş kitlelere duyuran ‘Anason’ şarkıları ile sahneye çıktı.

Çıkardıkları ilk albümden, son albüme kadar ‘Ben Ne Yangınlar Gördüm’, ‘Acıta Acıta’, ‘Al Gece Yarılarımı Benden’, ‘Dile Kolay Kalbe Değil’ isimli sevilen şarkıları seslendiren grup, aynı zamanda akustik performans da sergiledi. ‘Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun’, ‘Veda Busesi’ gibi Türk müziğinin unutulmaz şarkılarını da kendilerine has yorumları ile seslendirerek Bileciklileri mest eden grup, yaklaşık 2 saat kaldığı sahneden bol bol salonu fotoğraflayarak video çekti. Konser ortasında elektro gitarda Eren Parlakgümüş ve bas gitarda Emre Yılmaztürk gerçekleştirdikleri solo ile salonu coşturdu. Sevenlerinin bir an oturmadığı ve her şarkılarında eşlik ettiği konserin kapanışında Zakkum Grubu Vokalisti Yusuf Demirkol, Bilecik’i çok sevdiklerini belirterek, açılışta söylediği ‘Anason’ şarkısını yeniden seslendirerek Bilecik’e veda etti.

Konular: magazin,

Yorumlar