MAGAZİN

Cehennem filmi için Berlin’e geldi

Oscar ödüllü yönetmen Ron Howard’ın, Dan Brown’ın Robert Langdon serisinin en çok satan son kitabından uyarlanan ‘Cehennem’ (Inferno) filmi, Almanya’da gösterime giriyor. Brain Grazer yapımı olan filminin tanıtımı, Adlon otelde gerçekleştirildi.

Cehennem filmi için Berlin’e geldi
Başrollerini Tom Hanks, Felicity Jones, Irrfan Khan, Omar Sy, Ben Foster ve Sidse Babett Knudsen’in paylaştığı filmin senaryosunu Dan Brown’ın romanına dayanarak David Koepp yazdı. Tanıtım toplantısında konuşan Tom Hanks, Berlin’de birçok film çevirdiğini ve stüdyolara geldiğine işaret ederek bu kenti artık iyi tanıdığını söyledi. Hanks, Berlin’in en çok sosisini sevdiğini anlattı.

Filmin hikayesi ise özetle şöyle:

Ünlü simgebilimci Langdon (Tom Hanks), bizzat Dante’nin kendisiyle ilgili bir dizi ipucunu takip eder. Langdon bir İtalyan hastanesinde hafıza kaybıyla uyanınca, kendisine hafızasını geri kazanmasında yardımcı olacağını umduğu doktor Sienna Brooks’la (Felicity Jones) işbirliği yapar. İkili, beraberce çılgın bir adamın dünya nüfusunun yarısını silip süpürecek olan küresel bir virüsü yaymasına engel olmak için zamana karşı yarışırken Avrupa’nın birçok yerine gitmek zorunda kalır.
 

Konular:

Yorumlar