MAGAZİN

Murat Yıldırım Fas'ta geleneksel düğün yaptı

Türkiye'de geçen aralık ayında yaptıkları düğünle dünya evine giren ünlü oyuncu Murat Yıldırım ve İman el-Bani çifti, Fas’ta ülkenin geleneklerine göre ikinci bir düğün daha yaptı.

Murat Yıldırım Fas'ta geleneksel düğün yaptı
Türkiye'de geçen aralık ayında yaptıkları düğünle dünya evine giren ünlü oyuncu Murat Yıldırım ve İman el-Bani çifti, Fas’ta ülkenin geleneklerine göre ikinci bir düğün daha yaptı.

Suheyrat kentinde bulunan 5. Muhammed Uluslararası Kongre Sarayında yapılan düğüne, çiftin akraba ve arkadaşlarının yanı sıra Türkiye’nin Rabat Büyükelçisi Ethem Barkan Öz ve Faslı sanatçılar katıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun genç çifte düğün hediyesi olarak gönderdiği altın bileziği Büyükelçi Öz takdim etti.Faslı gelin El-Bani, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Murat için ailemden beni istemesi büyük bir şeref. İlk düğünümüzü Türkiye’de Türk geleneklerine göre yaptık. Murat’ın ve ailesinin ülkemde Fas ve Arap geleneklerini görebilecekleri bir
düğün daha yapmak istedim." dedi.

Yıldırım ise, "Öncelikle bir aile olduğumuz için çok mutluyum, ayrıca iki ülkenin bu düğünde birleşmesinden dolayı çok mutluyum. Bir kişiyi seversiniz sonra onun ülkesini ve insanlarını seversiniz, ben önce İman’ı sevdim ardından Fas’ı, o da önce beni sevdi sonra Türkiye’yi. Eşim ve ailesi çok güzel bir düğün hazırlamış, eşime ailesine ve Fas halkına teşekkür ediyorum. Ülkeler savaşarak değil ancak düğünlerle birleşir." diye konuştu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Kasım ayında Oyuncu Murat Yıldırım için facetime üzerinden El-Bani ailesinden kızlarını istemiş ve olumlu cevap almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra çifte evlilik hediyesi olarak Kur'an-ı Kerim hediye etmişti.
Sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Murat Yıldırım, "Bana manevi babalık yaptınız sonra da en güzel hediyeyi gönderdiniz." ifadelerini kullanmıştı.
 

Konular: murat yıldırım,

Yorumlar