Canan Kaftancıoğlu ile BirGün gazetesi birbirine girdi

Sürekli skandallarla gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu ile PKK sevici BirGün gazetesi 'yalan haber' iddiası üzerine birbirine girdi.

Medya 02.10.2019, 13:13 02.10.2019, 13:13
Canan Kaftancıoğlu ile BirGün gazetesi birbirine girdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Şişli İlçe Teşkilatı başkanını görevden alıp yerine kayyum atadı şeklinde yayılan haberlerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kaftancıoğlu hiç beklemediği yerden darbe yedi. Kendi gibi terör sevici olan BirGün gazetesi de hakkında mevcut başkanı görevden aldığına dair haber yaptı. Bunun üzerine sessizliğini bozan Kaftancıoğlu, sosyal medyadan BirGün'ün gazetecilik yapmadığını ileri sürerek, yaptığı haberi yalanladı.

Bahsi geçen haberin gerçeği yansıtmamasına ve copy-paste şeklinde yapıldığını söyleyerek sitem eden Kaftancıoğlu, 'gazetecilik yaptığına inandığım' diyerek sevdiği bir yayın kuruluşu olduğu anlaşılan Birgün'e şunları söyledi;

''Gazetecilik değil doğruluğu araştırılmadan copy-paste habercilik yapıldığı doğrudur ancak gazetecilik yaptığına inandığım, inanmak istediğim BirGün Gazetesinin de bunu yapmış olması gazetecilik adına üzücüdür..''

BirGün'den jet yanıt

BirGün gazetesi yalanlamanın ardından CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ile konuşarak haberi doğrulattı. BirGün'e konuşan Çelik, "Alınan karar bize dün akşam iletildi. Hak ettiğimiz bir şey değildi." ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

CHP'de yaklaşan kongre öncesi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki CHP İl Yönetim Kurulu'nun, dün gece geç saatlerde gerçekleştirilen toplantının ardından, oy birliği ile CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulunu görevden aldığı şeklinde haberler kamuoyuna yansımıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)