Fatih Portakal canlı yayında rezil oldu

Yerel seçimlerde Ak Parti MHP ittifakına ilişkin yorumda bulunan Fox TV sunucusu Fatih Portakal canlı yayında rezil oldu.

Medya 26.09.2018, 05:44 26.09.2018, 05:46
Fatih Portakal canlı yayında rezil oldu

Cumhur İttifakı'nın devamı için Ak Parti ve MHP prensipte anlaşma sağladı. MHP ve Ak Parti’nin ittifakını değerlendiren Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal kaldırılan yasayı yürürlükte sanarak ittifaka çomak sokmaya çalıştı.

Cumhur ittifakının yerel seçimlerde devam etmesini istemeyen ve araya nifak sokmaya çalışan Fatih Portakal ittifak halinde Ak Parti'nin bazı illerde İl Genel Meclisi'nde sıkıntılar yaşayabileceğini söyledi.

O yasa 2014'te kaldırıldı

Portakal'ın bahsettiği İl Genel Meclisi söylediğinin aksine Büyükşehir yasasının çıkmasıyla birlikte tarihe karışmıştı. 2014 yılı mahallî idareler genel seçimi sonrasında büyükşehir olan illerde yerel yönetim birimlerinden biri olan İl Özel İdareler kaldırılmış, sadece büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri kalmıştı.

Ak Parti sıkıntı yaşayabilir

Ana Haber bülteninde MHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'e karşılık Adana, Manisa ve Mersin Büyükşehir Belediyelerini istediğini söyleyen Portakal “ Ak Parti Mersin, Manisa ve Adana'da aday göstermeyebilir mi? Bence mümkün değil. Göstermezse eğer il genel meclisinde sıkıntılar yaşayabilir.” Dedi.

 

 

Yorumlar (0)