ÖZEL HABER

'Hayır'cıların şeytani planı

Takvim yazarı Bülent Erandaç bugün kaleme aldığı "Hayırcıların şeytani planı" başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın neden Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni istediğinden ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne hayır diyen CHP'nin ise buna neden engel olmaya çalıştığından...

'Hayır'cıların şeytani planı
Takvim yazarı Bülent Erandaç bugün "Hayırcıların şeytani planı" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Erandaç bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nden yola çıkarak CHP'nin hayır demesinin altında aslında Türkiye'yi yükseltmekte kararlı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmek ve Türkiye'nin büyümesini engellemek isteği olduğunu yazdı.

Bunu da, "Hayır'cı koalisyonun şeytani planı, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ı engelleyerek Büyük Türkiye'nin önünü kesmektir. Türkiye'nin daha fazla büyümesini, mevcut darbe anayasasının seçilmiş Cumhurbaşkanı'yla seçilmiş Başbakan'ını kavga ettirerek CHP'yi koalisyon ortağı yapmaktır." cümlesiyle ifade etti.

Erandaç, 67 yıldır iktidar olamayan CHP'nin asıl amacının iktidar olmak istemesi ve ülkemizi sınırlarımız dışına taşıyan Cumhurbaşkanı'nın önünü kesmek olduğundan bahsettikten sonra neden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu istediğinden bahsetti.

Erandaç, "Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın hayali, ülkemizin büyümesidir. Sadece 2023 hedefine bakmak, neyin ne olduğunu anlatır: "Dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde olmak, 500 milyar dolar ihracat ve kişi başı milli gelir 25 bin doları yakalamak. Kalkınmayı sıçratmak..." Erdoğan uyguladığı STRATEJİK HAMLELERLE bölgesel aktörlüğü tahkim ediyor. Küresel oyuncu olarak Avrasya'nın kalpgahındaki ülkemizin coğrafyasını genişletmek istiyor." sözleriyle de aslında Cumhurbaşkanımızın bu sistemi neden istediğini açıkladı.

Bülent Erandaç yazısının sonunda da AK Parti'ye oy vermeyip de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sevenlerin niçin sevip de oy vermediklerini "AK PARTİ'YE oy vermeyen vatandaşlar da Erdoğan'ın dik duruşunu, bağımsız Türkiye hamlelerini beğeniyor. Gece gündüz koşmasını, aziz milletle sıcak ilişkisini, samimiyetini, vefalı davranışlarını beğeniyor. Milletin kahir ekseriyeti Erdoğan'a inanıyor ama damarlarımızı işleyen particilik yüzünden, çevresel ilişkilerden, düşüncelerini yansıtamıyor. Oy vermek istiyor ama veremiyor. Örneğin CHP'ye oy veren vatandaşlarımız kapalı kapılar ardında "CHP'nin başına Tayyip Bey gibi bir lider bulamıyoruz. Ah bir bulsak, çok iyi işler yaparız" diye hayıflanıyorlar. MHP'ye oy veren vatandaşlarımız ise sevgisini gösteriyor." şeklinde açıkladı.

İşte o yazı;

Eski gazetelere bakıyorum. 'Muhalifliğin, karşı çıkışçılığın, hayırcılığın ustası' CHP yönetimi demokrasi şehidimiz Adnan Menderes'e 'diktatör' demişler. O Menderes, Türkiye'yi çağ atlatan bir liderdi. Rahmetli Turgut Özal'a 'diktatör' demişler. O Özal, geleceği kararmış ülkeye nefes aldıran, gözümüzü açan liderdi.

Şimdi, Tayyip Erdoğan'a 'diktatör' diyorlar. O Erdoğan, Yeni Türkiye'yi inşa eden, insanlarımızın özgüvenini yeniden canlandıran, ülkemizin ufkunu 500 milyonluk Türk ve Müslüman dünyaya çeviren liderdir. 'Hayır'cı koalisyonun şeytani planı, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ı engelleyerek Büyük Türkiye'nin önünü kesmektir. Türkiye'nin daha fazla büyümesini, mevcut darbe anayasasının seçilmiş Cumhurbaşkanı'yla seçilmiş Başbakan'ını kavga ettirerek CHP'yi koalisyon ortağı yapmaktır. CHP, 67 yıldır iktidar olamadı.

Bir Cumhurbaşkanı adayı bulmak, çıkarmak için aziz milletle bir ve beraber olmak zorlarına gittiğinden, 'Hayır'ların arkasına saklanmayı tercih ediyorlar.

Peki, bugün 80 milyon, 2030'da 100 milyon olacak Türkiyemiz için Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir planı var mı? YOK. Uzun vadeli bir hedef stratejisi var mı? YOK...

Ama 100 milyonluk Türkiye'yi büyük aktör yapmaya kararlı Erdoğan'ın önünü kesme planı var.

Gerçek şudur: Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni kendisi için istemiyor.

Yazının devamı için tıklayınız


 

Konular: bülent erandaç, takvim,

Yorumlar