ÖZEL HABER

15 Temmuz'da ATM'leri koruyan CHP!

CHP Genel Müdürü Kılıçdaroğlu'nun "Yenıkapı Ruhunu çöpe attık." mihvalindeki açıklamalarının ardından 15 Temmuz gecesi vatan müdafaasını kimlerin ve nasıl yaptıkları bir bir konuşulmaya başlandı.

15 Temmuz'da ATM'leri koruyan CHP!
15 Temmuz gecesi terör örgütü FETÖ’ye mensup hainlerin darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımızın daveti ile sokağa inen bu aziz millet canlarını hiçe sayarak göğsünü tanklara siper etti ve sabahın ilk ışıkları ile Türkiye yeni bir güne umutla merhaba dedi.

Sağcısı solcusu, açığı kapalısı, genci ihtiyarı, alevisi sünnisi yek bir vücud olarak meydanlara inmesi Yenikapı Ruhunu ortaya çıkardı.

Genel Müdür Kılıçdaroğlu'nun amacı ne?

Farklı görüşlere sahip insanların arasındaki derin uçurumu kapatan bu Yenikapı Ruhu çok geçmeden CHP Genel Müdürü Kılıçdaroğlu tarafından ortadan kaldırılmaya çalışıldı.

Bugüne kadar 15 Temmuz gecesi kimler sokakta mücadele etti, kimler müezzinleri tokatladı, kimler tiyatro dedi, kimler pencerelerinden tanklara alkış tuttu diye bir sorgulamaya girmedi kimse.

Ancak geldiğimiz noktada geriye dönük bir sorgulama başladı aziz millet de.

O gece 15 Temmuz’da ve akabindeki günlerde kimler nerede ve nasıl durdu?

Bazıları o gece CHP’lilerin sokağa çıkmadığını, darbeyi tiyatro diye adlandırdıklarını, sosyal medyadan darbecileri öven paylaşımlar yaptıklarını, Bağdat Caddesi’nde tanklara pencerelerinden alkış tuttuklarını, ezan-sela okuyan imamları,müezzinleri darp ettiklerini söyleyip
milletle beraber meydanlarda olmadıklarını söylüyor.

Bu bakış açısı yanlıştır diye düşünüyoruz.

ATM koruyan CHP'liler

O gece CHP’liler de sokaktaydı.

Belki tankların önüne çıkmadılar, Külliye’yi, TBMM’yi, İBB binasını, Boğaz Köprüsü’nü hainlerden geri almak için kurşunlara göğüs germediler ama…. Türkiye’deki ATM’lere kim korudu?

Lütfen CHP’liler 15 Temmuz’da sokağa çıkmadı diyenler, sizi bir kere daha düşünmeye davet ediyoruz.
 

Konular: yenikapı, 15 temmuz, kemal kılıçdaroğlu, fetö,

Yorumlar