ÖZEL HABER

Abdurrahman Uzun: Safları sıklaştıralım, sağlam geliyorlar...

Türkiye Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun bugün kaleme aldığı “Safları sıklaştıralım, sağlam geliyorlar...” başlıklı yazısında, esareti kabul etmeyen bir millet olarak Türkiye üzerinde ‘kraliçenin babası belli olmayan çocukların’ devreye soktukları sinsi planlardan bahsetti.

Abdurrahman Uzun: Safları sıklaştıralım, sağlam geliyorlar...
Türkiye Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun bugün “Safları sıklaştıralım, sağlam geliyorlar...”  başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Daha önce farklı milletlere uyguladıkları ve başarılı oldukları planlarını Türkiye’de de uygulamak isteyen ‘kraliçenin babası belli olmayan çocuklarının’ planlarının başarısız olduğunu ifade eden Uzun, cümlesini “Gezi olayları bu oyunun ilk perdesiydi, tutmadı. İkinci oyun; 17/25 Aralık darbe girişimiydi, kurgu çok iyiydi nerdeyse sonuca gideceklerdi, ama oda olmadı. 6/7 Ekim Kobani olayları, patlayan bombalar, sokakların ateşe verilmesi. Olmuyor, olmuyor, olmuyor! Bir türlü istedikleri sonuç çıkmıyordu. Ve o beklenen aktör devreye sokuldu, bizden bildiğimiz, bizim gibi giyinen, bizim gibi konuşan, bizim gibi alnı secdeye giden ama maalesef hiçbir zaman bizden olmayan F. Gülen ve avarelerini devreye soktular.” şeklinde devam ettirdi.

‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen ve dünya üzerinde hakimiyet kurmak ve milletleri boyunduruğu altına almak isteyen 5 büyüğe kafa tutan Türkiye’ye karşı saldırıların devam edeceğini “Darbelerle, bombalarla, iftiralarla kontrol altına alamadıklarını, parayla kontrol altına alacaklar.”  şeklinde ifade eden Uzun, bütün bu darbelere, bombalara, ekonomik saldırılara karşı birlik beraberliğimizi arttırmamız gerektiğini, “O nedenle hazır olalım, safları sıklaştıralım ve Unutmayalım! Galip olan yalnız Allah’tır!” cümlesiyle ifade etti.

İşte o yazı;

Kraliçenin babası belli olmayan çocukları masa başı çalışmalarını tamamlayıp bir düzen kurmuşlardı.

Dünya artık onlardan sorulacak, onların menfaatlerine dokunacak her harekete en şiddetli cevap vermek gayet normal bir hareket olacaktı. Biz dünya insanlarının oyalanması için de “Demokrasi, İnsan hakları, Evrensel hukuk normları” diye adlandırdıkları oyuncakları kucağımıza doluşturmuşlardı.

Yani her ne şartlarda olursa olsun ‘’5, Dünya’dan büyüktür’’ tezi geçerli olacaktı. Onlar için borulardan akan petrol, mazlumların damarlarından akan kandan daha kıymetliydi. Onlar için doların üzerindeki hükmedici resim sahile vurmuş küçük bir çocuk bedeninden daha önemliydi.

Her gün, her saat, her dakika için bir planları, bu planları harekete geçirecek, uygulayacak bir sürü piyonları mevcuttu, bu kraliçenin babası belli olmayan çocuklarının. Ama unuttukları, görmedikleri, görse de görmemezlikten geldikleri bir şey vardı. Plan yapıcılarınen büyüğü, en büyük plan yapıcı.

Yani ‘Allah Celle ve Azze’, O’na inanan, O’nun uğruna ölümü öldürenleri ne yazık ki hesaplayamadılar.

Daha önce farklı milletlere, farklı devletlere uygulayıp başarılı oldukları planları harekete geçirdiler. Amaç tekti; esareti kabul etmeyen bir milleti boyunduruk altına almak.

930’larda boynuna tasma takıp peşlerine sürükledikleri bu milleti aynı sistemde ilelebet kontrol altında tutmak.

1950’lerde başlayan “öze dönüş” ruhu, birçok kez sekteye uğrasa da yürüyüş tamamlanacaktı.

28 Şubat’ta üzerinden silindir geçirilen bu millet sabırlı bir şekilde, iğneyle kuyu kazarcasına, ilmek ilmek ördü ağlarını.

Ve üstad Necip Fazılın da dediği gibi;

“Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak! Haykırsam, kollarımı makas gibi açarak.”

Artık sesini yükselten, dur diyebilen, zalimin karşısına dikilen, Allah’tan başka kimsenin önünde diz çökmeyen bir Türkiye kuruldu, Yeni bir Türkiye. Ama bu duruş normal karşılanmayacaktı, kraliçenin babasız çocukları tarafından.

Oyun başlamıştı…

Gezi olayları bu oyunun ilk perdesiydi, tutmadı.

İkinci oyun; 17/25 Aralık darbe girişimiydi, kurgu çok iyiydi nerdeyse sonuca gideceklerdi, ama oda olmadı.

6/7 Ekim Kobani olayları, patlayan bombalar, sokakların ateşe verilmesi.

Olmuyor, olmuyor, olmuyor!

Bir türlü istedikleri sonuç çıkmıyordu. Ve o beklenen aktör devreye sokuldu, bizden bildiğimiz, bizim gibi giyinen, bizim gibi konuşan, bizim gibi alnı secdeye giden ama maalesef hiçbir zaman bizden olmayan F. Gülen ve avarelerini devreye soktular. Milletin üzerine bombalar yağdırdılar, tankların paletleri altında bir milletin geleceğini ezmek istediler. Bu da olmadı.

Ve sondan bir önceki hamlelerini devreye soktular; “ekonomik saldırı”.

Darbelerle, bombalarla, iftiralarla kontrol altına alamadıklarını, parayla kontrol altına alacaklardı.

Siz misiniz faiz lobisine savaş açan?

Siz misiniz “Dünya 5’ten büyüktür” diyen?

Siz misiniz Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmeyiz diyen?

Bedelini ödetmek için tüm kozlarını oynayacaklar. Tanklara göğüs geren bu millet ekonomik savaşın da üstesinden geliyor, gelecek de. Bunu anlayamadılar ve fark etmediler. Bu nedenle son kez, top yekûn ve bütün güçleriyle gelecekler, hiç kullanmadıkları yöntemleriyle üzerimize yürüyecekler, yakındır.

O nedenle hazır olalım, safları sıklaştıralım ve Unutmayalım! Galip olan yalnız Allah’tır!

Kalın sağlıcakla… 

YAZARIN DİĞER YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ


 

Konular: abdurrahman uzun, türkiye haber merkezi,

Yorumlar