ÖZEL HABER

Abdurrahman Uzun: Zalimler istemese de bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz

Türkiye Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun bugün kaleme aldığı " Zalimler istemese de bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz" başlıklı yazısında, Türk milletinin hainlere karşı dik duracağını, zalimlerin istediği gibi diz çökmeyeceğini, boyunduruk altına girmeyeceğini söyledi.

Abdurrahman Uzun: Zalimler istemese de bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz
Türkiye Haber Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun bugün " Zalimler istemese de bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz" başlıklı bir yazı kaleme aldı.
 
Cumartesi gecesi İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen alçak saldırı sonrasında hiç bir tesellinin yürekleri rahatlatmayacağını söyleyen Uzun, bu kasvetli havadan çıkacak bir kapının bulunacağını, "Ayetler gelecek gözümüzün önüne,  “De ki: Ey kâfirler, yenileceksiniz ve toplanıp cehennemin dibine sürüleceksiniz! ‘’(Âl-i İmrân / 12). Ve şiirler akacak gözlerimizden akan yaşlarla birlikte ‘’Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.’’ (M.Akif Ersoy) Ve en sonunda kulaklarımızda yankılanacak Reisin söyledikleri; ‘’Başaramayacaksınız! Bu millete diz çöktüremeyeceksiniz.’’ sözleriyle anlattı.

Ülkemizde yaşanan bu alçak terör olaylarına çanak tutanların hiç bir zaman unutulmayacağını söyleyen Uzun "Bombaları patlatanlardan da, onları besleyenlerden de, o itlerin yularlarını elinde tutanlardan da, onlara arka çıkan sivil toplum örgütlerinden de, siyasi partilerden de, hesap soracağız. O satılmış hainleri allayıp pullayıp ekranlarında saz çaldıranları da, köşelerinde cilalayanları da hiçbir zaman unutmayacağız." diyerek büyük Türk milletinin bu hainlerden bir gün hesap soracağını söylüyor.

İşte o yazı;

Cumartesi gecesi İstanbul’un göbeğinde bir terör saldırısı oldu.

Yazının kaleme alındığı bu saatlerde şehit sayısı 44 olarak geçti ajanslara. Tam 44 fidan toprağa düştü. Yüz küsur de yaralı.

Hiçbir açıklama, kınama, söz veya kelam yanan yürekleri rahatlatmayacaktır.

Ama yine de sığınacak bir liman, yine de çıkacak bir kapı bulacağız bu kasvetli, buruk atmosferden.

Ayetler gelecek gözümüzün önüne,  

“De ki: Ey kâfirler, yenileceksiniz ve toplanıp cehennemin dibine sürüleceksiniz! ‘’(Âl-i İmrân / 12).

Ve şiirler akacak gözlerimizden akan yaşlarla birlikte

‘’Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.’’ (M.Akif Ersoy)

Ve en sonunda kulaklarımızda yankılanacak Reisin söyledikleri;

‘’Başaramayacaksınız! Bu millete diz çöktüremeyeceksiniz.’’

Evet, yanıyor yüreğimiz, hemde kor alevler içinde yanıyor. Gözümüzden yaşlar ardı ardına dökülüyor. Babasının tabutuna o küçük parmaklarıyla dokunan kız çocuğuna söyleyecek bir tek kelime dahi bulamıyoruz.

Fidan gibi evlatlarını toprağa koyan anne babanın çöken omuzlarına dokunacak, sarılacak gücümüzün kalmadığı doğrudur.

Ama yıkılmayacağız, diz çökmeyeceğiz, boyunduruk altına girmeyeceğiz.

Bombaları patlatanlardan da, onları besleyenlerden de, o itlerin yularlarını elinde tutanlardan da, onlara arka çıkan sivil toplum örgütlerinden de, siyasi partilerden de, hesap soracağız.

O satılmış hainleri allayıp pullayıp ekranlarında saz çaldıranları da, köşelerinde cilalayanları da hiçbir zaman unutmayacağız.

Korkmayacağız, tırsmayacağız.

Yine maçlara gidecek, statları yine hınca hınç dolduracağız. Toplu taşıma araçlarını yine kullanacağız, alışveriş merkezlerinden, caddelerden, sokaklardan uzak durmayacak, başımızı dik tutacak acımızı yüreğimizin derinliklerine gömeceğiz.

Yine vapurda oturup çay simit yiyeceğiz, güleceğiz ve sarılacağız sevdiklerimize.

Evlerimize kapanmayacağız, kalabalık yerlerden uzak durmayacağız.

Kısaca, bu satılmış hain köpeklerin ekmeklerine yağ sürmeyecek, zalimler istemese de bu kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz.  

Kalın sağlıcakla...YAZARIN DİĞER YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ

Konular: abdurrahman uzun, türkiye haber merkezi,

Yorumlar