ÖZEL HABER

Ahmet Hakan'ın Doğan yalakalığı sınır tanımıyor! Skandal haberi böyle savundu

7 Haziran seçimlerinden sonra izlediği politikayı tamamen değiştiren Aydın Doğan'ın uşağı olan Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesinde bugün yayımlanan yazısında, Hürriyet'in skandal haberi 'Karargah rahatsız'ı savundu, haberin okuyucular tarafından kasıtlı olarak farklı taraflara çekildiğini ifade etti. Olayın ne olduğunu idrak...

Ahmet Hakan'ın Doğan yalakalığı sınır tanımıyor! Skandal haberi böyle savundu
Türkiye Haber Merkezi-Özel Haber

7 Haziran seçimleri öncesinde Hürriyet'in yayın politikasına paralel olarak yazılarında, programında ve söylemlerinde sürekli, terör örgütü PKK'nın güdümündeki HDP'yi ve HDP'lileri savunan oportünist Ahmet Hakan, bağlı bulunuduğu gazetenin sahibi Aydın Doğan'ın uşaklığını yapmaktan vazgeçemiyor.

Öyle ki en başından itibaren geçirdiği değişime televizyonlardan ve yazılarından adım adım şahit olduğumuz Hürriyet gazetesi yazarı ve Kanal D Ana Haber Bülteni Sunucusu Ahmet Hakan, bugünkü yazısıyla nasıl 'çıkarı kimdeyse onun peşinde olan insan' olunur tipini ayyuka çıkardı.

Zaten mesele de 'Karargah' ve 'rahatsız'

Ahmet Hakan yazısında, Hürriyet'in 25 Şubat günü manşetten verdiği, Hande Fırat imzalı olan ve çok sert tepkilerle karşılaşan skanlar ifadelerle dolu 'Karargah rahatsız' başlıklı haberi ele aldı. Ele aldı ama, görüyoruz ki Hakan, henüz meselenin ne olduğunu kavrayamamış.

Kanal D'nin sunucusu olduktan sonra artan kaygı ve endişeleri de hesaba katarsak, aslında Hakan'ın böyle afilli sandığı cümleler arasında boğulması ve gözden kaybolması da çok normal.

Yazıyı henüz okumadıysanız, söyleyeceğimiz tek şey şudur ki, yazı tam bir ahmaklık ve yalakalık abidesi olmaktan öteye geçememiş.Hakan'ın zaten bu kadar tepkiye neden olan 'Karargah rahatsız' başlığını, masumlaştırmaya çalışması, bu başlığı maksatlı attığını çok iyi bildiğimiz kişileri çok iyi niyetli servis etmesi, bizleri hem şaşırttı hem de şaşırtmadı.

Neticede karşımızda, bir Aydın Doğan uşağı yer alıyordu. 

Millet anlamadı sen anladın (!)

Doğan sevici Hakan, "Hürriyet’in, bu açıklamayı haberleştirirken “Karargâh rahatsız” ifadesi kullanmasının maksadı bellidir. “Karargâh haksız eleştirilerden rahatsız” demek istemektedir. Ama keşke “Karargâh” ve “rahatsız” kelimelerinden oluşan bir cümleden kaçınılsaydı." sözleriyle, bünyesinde olduğu kurumu aklayıp, paklamaktan geri kalmadığını açıkça göstermiş oluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve milletin algılarının yanlış olduğunu savunan Hakan, sanki doğruyu bir tek kendisi anlamış gibi davranıyor!

Kaldı ki yazısında, 'Karargah rahatsız' ifadesi dışında haberdeki tüm bilgilerin 'Karargah rahatsız' ifadesi dışında, Hande Fırat'a Genelkurmay tarafından verildiğine de değinen Hakan, sanki tepki gösterilen durum buymuş gibi bunu da açıklıyor.

E zaten kimse bu açıklamalara bir şey demedi Ahmet Hakan?Genelkurmay Hande Fırat'ı mı kullandı?

Hakan'ın yazısında bir kısım daha var ki, okuyana 'pes artık' dedirtiyor. Hakan'ın 'Bu olaydan çıkarmamız gereken dersler var' başlığı altında yer verdiği bölümde yer alan ifade de aynen şu şekilde:

"Genelkurmay Başkanlığı’na... “Paşalar! Hakkınızda haksız ithamlar mı var ve siz bundan rahatsız mısınız? O zaman gidin kim size haksız ithamlarda bulunuyorsa doğrudan onlara açıklama yapın, bizi hiç bulaştırmayın” demeliyiz."

İşte Ahmet Hakan, burada aymazlıkta nirvanaya ulaşmıştır. Çünkü burada apaçık ifade ettiği şey, gazetecilerin TSK gibi kurumlar tarafından kullanıldığıdır. Bunu da 'Karargah rahatsız' gibi skandal bir habere dayandırmakta. Ahmet Hakan'ın bu cümlesini açık açık yazmak istediği cümlelerle yazarsak ortaya şu ifadeler çıkar:

"Hakkında itham, yargı, eleştiri olan paşalar ve devlet büyükleri bu rahatsızlıklarını dile getirmek için gazetecilere başvurur. Onlara gereken bilgileri verir ve haberleştirmesini ister. Çünkü bu problemleri o zaman bizzat halka karşı kendileri dile getirmiş olmayacak, o haberle verilmiş olacak. Ama siz gazeteciler Hande Fırat'ın başına gelen olaydan sonra böyle yapmayın, sizi arayanlara gidin kendi rahatsızlığınızı dile getirin, bizi de alet etmeyin, kullanmayın."

İşte Ahmet Hakan'ın gerçekliği...

Statü kaygısı, rol kaybetme korkusu ve bitmek bilmeyen kaypaklık...

Konular: ahmet hakan, hürriyet,

Yorumlar