ÖZEL HABER

AK Parti'nin reklam videosunda, Kemal Kılıçdaroğlu'na 'ince ayar'

Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan’da yapılacak olan referandum bağlamında AK Parti’nin hazırlamış olduğu yeni reklam filminde, Türkiye’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a, bu ülkenin gelişmesine katkı sağlayacak her türlü adıma karşı olan CHP zihniyeti gözler önüne serildi.

AK Parti'nin reklam videosunda, Kemal Kılıçdaroğlu'na 'ince ayar'
Türkiye Haber Merkezi-Özel Haber

Türkiye, 9 gün sonra yani 16 Nisan’da en önemli referandum için sandığa gidecek.

Anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak ve ‘Evet’ çıkması halinde de Cumhurbaşkanlığı sistemini getirecek olan referandum çalışmaları ise hız kesmeden devam ediyor.

Neden ‘Evet’ denilmesi gerektiğinin somut örneklerle, Türkiye’nin 16 yıl önce ve bu 16 yıl içinde yaşadığı süreçlerin göz önüne konulduğu referandum çalışmalarında, özellikle kısa reklam filmleri dikkat çekiyor.

“Evet millet yapar”

AK Parti’nin “Biz milletimize inanıyoruz, Türkiye’ye inanıyoruz. Evet millet yapar” başlığıyla hazırladığı son videoda ise, Türkiye’nin 16 yıl içerisinde yaşadığı gelişim ve değişim tek tek  başlıklarla ele alındı.

Gelecek olan Cumhurbaşkanlığı sistemi ile mevcut sistem karşılaştırılarak, yapılacak olan değişikliklerin anlatıldığı reklamda, ‘Hayır’ çağrısı yapanların yalanları ve Erdoğan düşmanlığı gün yüzüne çıkarıldı.

Başörtüsü meselerinin, Cumhurbaşkanı’nı milletin seçemeyeceğinin, IMF borçlarının, Türk Lirası’nda yapılan yeniliklerin, ‘Muhtar bile olamaz’ manşetlerinin hatırlatıldığı reklamda, bir nokta vardı ki hem güldürdü hem de düşündürdü.

CHP zihniyeti işte tam da böyle

Reklamda konuşma yapan kişi, yeniliklerden bahsederken,  muhalif seslerin sıkça diline doladığı palavraları hatırlatarak, "Marmaray’ı yaptırmayız, 3. Köprüyü yaptırmayız, onu yaptırmayız, bunu yaptırmayız dediler, yaptık mı? Kemal de karşıydı ama şimdi Marmaray’ı yol geçen hanı yaptı. E kullanacaksın tabi, senin de hakkın” diyor.

Bu sözlerin söylendiği sırada dikkat çeken durum ise, “Kemal de karşıydı” derken, yanındaki arkadaşına doğru yönelmesi.

O sahnede metafor olarak kullanılan Kemal ise, akıllara her şeye karşı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu getiriyor; ve CHP zihniyetindeki tek tipleri...

"E kullanacaksın tabi, senin de hakkın" sözleri ile de, ülkede yapılan tüm şeylerin Erdoğan’ın kendi çıkarları uğruna yapıldığını savunan güruha ciddi bir gönderme yapılıyor. Aslında var olan ve üzerine eklenen her şeyin herkes için yapıldığının altı çiziliyor.

CHP zihniyetine gelecek olursak... Tam da böyledir işte. Karşı çıkarlar, yaygara koparırlar, en ufak geri adım atmazlar; ama sözde(!).

Karşı çıktıkları şeyi ise en önce ve en çok kendileri tüketirler. 

 

Konular:

Yorumlar