ÖZEL HABER

Ali Nuri Türkoğlu 15 Temmuz günü yaşananları anlattı

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde canı pahasına sokağa çıkan oyuncu Ali Nuri Türkoğlu o anları Türkiye Haber Merkezi editörü Fatimatüzzehra Maslak’a anlattı. Röportajımızın ilk bölümü sizlerle...

Ali Nuri Türkoğlu, o gecenin sabahında hain askerler teslim olana kadar köprüde nöbetteydi. Sabaha karşı teslim olan askerleri, öfkeli halk linç etmek isterken, Türkoğlu ve arkadaşları bunu engellemek için yine canlarını ortaya koydular.

Yaralanan askerlerden birini ilk yardım gereği kemerinden tutup araca taşırken çekilen fotoğraflarının sosyal medyada farklı algılarla manipüle etmeye çalışan geziciler, Türkoğlu’na ve arkadaşlarına 'DAEŞ' iftiralarında bulundular.

15 Temmuz Milli Zafer Bayramı’nın birinci yıldönümünde kahraman Ali Nuri Türkoğlu ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan Türkoğlu “O gece tankların önüne atlayan bizler gibi bana hakaret etmek isteyen insanların heyecanı aynıdır. Tabi ki marjinaller (geziciler) dışında, onlar koca Türk toplumunda bir kaç kişi ve onların görevi fitne fesatlıktır” dedi.

Bir çok insanın sonradan kendisinden özür dilediğini söyleyen Türkoğlu, başlarda ne kadar çok üzüldüğünü belirtse de şimdilerde bu kutlu bayramı hep beraber yaşama sevincinden üzüntüsünün kalmadığını dile getirdi.

Türkoğlu “Türkiye Dünya’nın vicdanı ve kalbidir. Türkiye çökerse ne Balkanlar ne Ortadoğu ne Afrika kalır. Hatta Batı bile çöker” dedi. Bu sözlerle sohbete devam eden Türkoğlu, o gecenin gerçek kahramanlarından biri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi ve saygısını “Reis-i Cumhur’a Başkomutanlığı için teşekkür etmeliyiz” sözleri ile dile getirdi. Bu güzel sohbetin tüm ayrıntıları haberimizde yer almaktadır. Bizleri kırmayıp röportajımızı kabul eden Ali Nuri Türkoğlu'na teşekkür ederiz.

Konular: 15 temmuz, cumurbaşkanı erdoğan, ali nuri türkoğlu, darbe

Yorumlar

  • Elinize sağlık, güzel bir röportaj olmuş. Enes Gündoğan