ÖZEL HABER

Almanya'dan FETÖ'cülerle kirli ittifak! Hedef; Türk imamlar

İslam ile terörü her fırsatta yan yana getirerek açık açık terör sözcülüğü yapan Almanya Başbakanı Merkel, kucak açtığı FETÖ ve teröristlerle birlikte, bu sefer de Almanya'daki görevli Türk imamları hedef tahtasına koydu. İmamlar Türk düşmanı Alman basını tarafından casus lanse edildi, Merkel kendi terörünü ilan...

Almanya'dan FETÖ'cülerle kirli ittifak! Hedef; Türk imamlar
Türkiye'yi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve milletimizi hedef almış olan, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu hainler tarafından kalkışılan darbe girişiminin aktörlerini bünyesinde barındıran ülkelerden biri olan Almanya, imza attığı son skandal ile gerçek amaç ve niyetini en aşikar biçimde ortaya koydu.

"İslamist terör"

2 Şubat'ta Türkiye'yi ziyaret eden Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la düzenlenen ortak basın açıklamasında 'İslamist terör' ifadesini kullanarak, deyim yerindeyse kendi ayağına sıkmıştı. 

Ancak, son olarak Alman polisinin 900 cami ve bine yakın din görevlisiyle Türklere hizmet veren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ni (DİTİB) hedefe almasından anlaşılıyor ki bu söylemlerin görünenden çok daha fazla boyutu mevcut.Keza son olarak Alman polisi dün, casusluk soruşturması kapsamında Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde dört DİTİB imamının evine operasyon düzenledi. 

İşin başında Cumhuriyet var

Aslında işin ipini Cumhuriyet gazetesi çekti. Cumhuriyet gazetesinde Aralık ayında yayımlanan “Diyanet MİT gibi” başlıklı haberde, 9. Avrasya İslam Şûrası için imamların Diyanet’e gönderdiği rapor kullanılarak casusluk iftirası ortaya atıldı.
Diyanet’in terör örgütü FETÖ ile mücadele kapsamında yaptığı çalışma Almanya’da da casusluk eylemi olarak lanse edildi.

Bunu fırsat bilen Türkiye düşmanı olan Alman gazeteleri Bild ve Spiegel ise, konuyu manşetlere taşıyarak algı operasyonunu başlatmış oldu.

Adım adım ilerledi

Bu haberlerin ardından ise Alman siyasiler devreye girmeye başladı. Dikkatinizi çekeriz bu siyasetçiler yine Türk ve Türkiye düşmanlığını açık bir biçimde her söyleminde ortaya çıkaran siyasetçiler. DİTİB'i hedef alan isimlerden birisi de, 1915 olayları ile ilgili yasa tasarısını gündeme taşıyan, Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir. Türk düşmanlığını her cümlesinde körükleyen Özdemir, DİTİB için ise çok dikkat edilmesi gerekilen bir kurum olduğunu ifade etti.

6 imamın geri çağrılmasıyla başladı

Ve sonunda FETÖ'cülerle ortak yürütülen bu karalama propagandası, Almanlar için meyve vermeye başladı. Almanya Federal Savcılığı geçen ay DİTİB’de görevli bazı imamlar hakkında casusluk soruşturması başlattı.

İki ülke arasında krizi neden olan konu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in son Türkiye ziyaretinde de gündeme geldi. Kritik ziyaretin hemen ardından DİTİB, tartışmalara konu olan 6 imamın görevine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından son verildiğini açıkladı.Merkeze çağrılan imamların yerine ise yeni görevlendirmeler yapıldı. 

Yeni imamlara da baskın!

Federal Kriminal Dairesi’ne (BKA) bağlı polisler dün Kuzey Ren-Vestfalya ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde görev yapan dört imamın ikamet ettiği evde arama yaptı. Savcılık, casusluk iddiaları ile ilgili daha fazla kanıt toplanması amacıyla yapıldığını açıkladı.

Ancak söz konusu evlerde Türkiye’den yeni atanan imamların ikamet ettiği öğrenildi. Savcılığın skandal kararına destek veren Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, Türkiye’nin DİTİB üzerindeki etkisinin büyük olduğunu iddia ederek, casusluk iddialarının aydınlığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.Bu açıklama DİTİB’e yönelik karanlık operasyonu arkasındaki siyasi desteği gözler önüne serdi. 

Konular: imam, Angela Merkel, ditib, almanya,

Yorumlar