ÖZEL HABER

ATM'lere koşan gençlik terör yandaşı Cumhuriyet'e sahip çıktı!

15 Temmuz'da ATM'lere koşan CHP Gençlik Kolları bugün terör sözcülüğü yapan Cumhuriyet'e sahip çıktılar.

ATM'lere koşan gençlik terör yandaşı Cumhuriyet'e sahip çıktı!
FETÖ işbirlikçisi Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyon ve gözaltılar vatansever kimseleri rahatsız etmezken teröre yardım ve yataklık yapanlar rahatsız oldu. Tükiye Haber Merkezi olarak her zaman dediğimiz gibi nerede teröre karşı önlem alınsa ses dalkavukculuk yapan CHP’den geldi. CHP, Erdoğan ve AK Parti düşmanlığından terör örgütlerine, teröre yardakçılık yapan basın organlarına sahip çıkmaya devam ediyor.

CHP'den terör sözcüsü Cumhuriyet'e destek

15 Temmuz darbe girişimini yapan Fetullahçı Terör Örgütü’ne hükümetin her türlü önlemi almaya yönelik olarak örgütün basın ve yayın organlarına yaptığı operasyonlarına nasıl ilk tepki CHP kanadından geldiyse şimdi de ses aynı yerden geldi.

CHP’nin gençlik kolları, 15 Temmuz darbesini gerçekleştiren FETÖ’nün ve PKK’nın meclisteki kolu HDP’nin sözcülüğünü yapan Cumhuriyet gazetesine sahip çıkmak adına gazetenin önünde nöbet tutacaklarını bildirdi. Teröristleri aklama çabasına giren Cumhuriyet’e sahip çıkan CHP gençlik kolları aslında şaşırtmadı. Bugün terör sözcülüğü yapan Cumhuriyet’e sahip çıkan gençlik kolları 15 Temmuz’da da darbeyi sokaklara çıkıp püskürtmek yerine ATM’lere, fırınlara, marketlere koşmuştu.

İşte o bildiri;15 Temmuz'da vatansever gençlik sokaklara çıkıp tankın, tüfeğin, silahların önüne kendini atıp canını ortaya koyarken CHP’nin gençleri Genel Müdürleri Kılıçdaroğlu gibi televizyondan izlemekle yetindi.

FETÖ’nün kurumlarının niçin kapatıldığını anlamayanlar bugün elbette Cumhuriyet’e yapılan operasyonları ve gözaltılarını anlamayacaklardır. Terör propagandası yapıp, teröristlerle röportaj yapan, muhalefetçiliği teröre destek olarak gören bir paçavra için ‘Medya susturulmaya çalışılıyor” diye bas bas bağıranlar dün de darbeyi gerçekleştirenlerin yayın organlarına yapılan operasyonlarda bu sloganı kullanıyorlardı.

Mustafa Balbay'ın tweeti unutulmadı

Cumhuriyet paçavrasına daha önce kendi taraflarından ve okuyucularından da eleştiriler gelmişti. Bunlardan biri de uzun yıllar Cumhuriyet Gazetesi Yayın Kurulu üyesi, CHP İzmir milletvekili aynı zamanda Cumhuriyet’te köşe yazarlığı yapmış bir isim olan Mustafa Ali Balbay’dır. Balbay her ne kadar bugün Cumhuriyet’e attığı tweetlerle destek vermeye çalışsa da arşivlerden bazı gerçekler saklanamıyor. Mustafa Balbay bundan yaklaşık 8 ay önce kendi Twitter hesabından köşeyazarlığı yaptığı Cumhuriyet gazetesi için “Cumhuriyet’te FETO’culuktan Kürtçülüğe kadar her şey serbest, CHP milletvekili olarak yazı yazmak yasak.” şeklinde tweet atmıştı. Dün çalıştığı gazetede doğru bir hareketle gerçeği yazan adam bugün Cumhuriyet’e sahip çıkmaya çalıştı.

Mustafa Balbay'ın attığı o tweet;
Ceyhan Mumcu'dan Cumhuriyet'e FETÖ işbirlikçisi olduğu tepkisi

Aynı şekilde Cumhuriyet’e eleştiri yapan önemli isimlerden biri de gazetenin uzun yıllar çalışanı olup, suikaste kurban giden Uğur Mumcu’nun kardeşi Ceyhan Mumcu’dur. Ceyhan Mumcu Cumhuriyet gazetesinin FETÖ ile olan ilişkisini anlatıp gazetenin politikasına karşı kin kusmuştu.

Cumhuriyet’i PKK’ya destek verdiği ile ilgili konuşmaları hafızalara kazınan Ceyhan Mumcu’nun Cumhuriyet’i eleştirdiği videosu da sosyal medyada hala bulunmaktadır.HDP ve CHP'den terör organlarına destek

Ayrıca FETÖ’nün sözcülüğünü yaptığı gibi HDP’nin de sözcülüğünü yapan Cumhuriyet paçavrasına bugün sahip çıkanlardan biri de HDP kanadı oldu. CHP ve HDP’nin ortak buluşma noktaları terör propagandası yapan yayın organları olması hasebiyle bunlar artık Türk milletine çok normal gelen davranışlar olurken CHP ve HDP teröre sahip çıkmaya devam ediyor.
 

Konular:

Yorumlar