ÖZEL HABER

Berat Albayrak neden hedefte?

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede bugün kaleme aldığı “Berat Albayrak neden hedef?” başlıklı yazısında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın neden hedefte olduğunu ve Albayrak’a karşı yapılan saldırılara karşı tepkisini yazdı.

Berat Albayrak neden hedefte?
Star gazetesi yazarı Ersoy Dede bugün “Berat Albayrak neden hedef?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Dede bugün kaleme aldığı  yazısında Albayrak’a karşı yapılan karalama kampanyalarının sebebini “ Türk Akım’ı hayata geçirecek öldürücü hamleyi yapan.. Türkiye’ye ŞİÖ üzerinden yeni ekonomik hedefler çizen.. Çeşitli eko-politik sabotajlarla engellenen nükleer santralin önünü açan.. Anti kömür lobisine karşı yerli kömürün hakkını arayan.. Bir enerji bakanı var çünkü karşılarında” şeklinde açıkladı.
                                        
Dede, kabinenin en aktif bakanı olan ve Türk Akımı Projesi gibi çeşitli küresel açılımlarla dikkatleri üzerine çeken Berat Albayrak’ın neden hedefte olduğunu yazdıktan sonra Adana’da yapılan ancak geç kalınan ziyaretten dolayı bu saldırıdan kıl payı kurtulan Albayrak’ın terör saldırısının hedefi olma sebebini de “Çünkü Albayrak, 24 Kasım 2015’te Rus uçağı düşürüldükten bir gün sonra bakanlık görevini teslim alırken de, Türkiye’nin büyük oyunu gördüğünü ve bu tuzağa düşmeyeceğini söyledi..” şeklinde ifade etti.

İşte o yazı;

Özellikle enerji merkezli dış politik hedeflerin mimarı olan Enerji Bakanı Dr. Berat Albayrak’a, sistematik olarak bir saldırı olduğu açıkça ortada..

- Türk Akım’ı hayata geçirecek öldürücü hamleyi yapan..

- Türkiye’ye ŞİÖ üzerinden yeni ekonomik hedefler çizen..

- Çeşitli eko-politik sabotajlarla engellenen nükleer santralin önünü açan..

- Anti kömür lobisine karşı yerli kömürün hakkını arayan..

Bir enerji bakanı var çünkü karşılarında..

Elbette saldıracaklar..

Bunu ifade ederken sadece iftiralarla sosyal medyada yapılan karalama kampanyalarından söz etmiyorum.. 

Değerli dostlar.. Berat Albayrak 24 Kasım’da, Türkiye’nin enerji politikalarını anlatmak üzere gittiği Adana’da şehit edilecekti.. Adana Valiliği otoparkında patlatılan bomba yüklü araç ve iki saat sonra tesirsiz hale getirilen ikinci bomba yüklü araçtan söz ediyorum.. Eğer
Bakan, o sabah planlanan saatte Adana’ya gelmiş ve söz verdiği vakitte Valiliği ziyaret etmiş olsaydı, yani geç kalmasaydı programına, o gün o terör saldırısının hedefi olacaktı.. 

Peki ama neden?.. Çünkü Albayrak, 24 Kasım 2015’te Rus uçağı düşürüldükten bir gün sonra bakanlık görevini teslim alırken de, Türkiye’nin büyük oyunu gördüğünü ve bu tuzağa düşmeyeceğini söyledi.. Devir teslim konuşmasına bir daha dikkatle bakın.. Albayrak, 15 Temmuz’un arkasındaki güç odaklarının çıkarlarına uygun bir istikamet çizmediği için her türlü pisliği yapıyorlar.. Ama evvelâ Allah sonra millet.. Her şeyin farkındayız.. 

Konular: berat albayrak,

Yorumlar