ÖZEL HABER

Bize “Alçak, şerefsiz” tabiri kullanıyorsun. Hakaret etmeyi bırak da, CEVAP ver!

Cumartesi günü Türkiye Haber Merkezi olarak kendisine bir kaç soru yönelttiğimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı sorularımıza cevap verme yerine şirazesi kaymış bir vaziyette hakaretler ve tehditler savurdu.

Bize “Alçak, şerefsiz” tabiri kullanıyorsun. Hakaret etmeyi bırak da, CEVAP ver!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hayati Yazıcı’nın bügüne kadar yaptığı hareketler ve açıklamalardan yola çıkarak kendisine bir kaç soru yönelttik.

Haber, kısa sürede kamuoyunda gözle görülür bir etki oluşturdu. Ardından Sayın Hayati, Yazıcı haberimizin etkisi ile olsa gerek talihsiz bir açıklama daha yaptı. “AK Parti’de paralel ihanetçiler yoktur” dedi.

Ardından açıklama üzerine açıklama yaparak ne demek istediğini, asıl amacının ne olduğunu anlattı da anlattı.

Hayati Yazıcı’nın bu tavrını biz 17/25 Aralık sonrası yaptığı “Paralel Yapı diye birşey yoktur” açıklamasına benzettik. O zaman da yanlış anlaşılmıştı (!) "ben aslında demek istemiştim ki..." minvalinde tutum sergilemişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hayati Yazıcı, dün akşam yerel formatta ulusal yayın yapan ÇAYTV’ye konuk oldu. Ve kontrolü kaybetmiş bir şekilde sorularımıza cevap verme yerine hakaretler edip, tehditler savurdu haber yapanlara.

Hayati Yazıcı, FETÖ’den tutuklu eski Vali Nurullah Çakır ile ilgili sorduğumuz soruya, “Bir haber sitesi birşeyler yazmış, güya ben FETÖ nedeniyle açığa alınmış bir Vali için uğurlama yapın demişim. Bu alçakça, şerefsizce bir isnat’dır” dedi.

Ardından "Ben o haber sitesinin sahibi kim ve arkasında kim var öğrendim ama burda daha fazla kontrolü kaybetmeyeceğim” diyerek aba altından sopa gösterdi bize.


O zaman biz de Hayati bey’in uslubu ile cevap verelim.

1. Bizim haber sitesi “haber bilmem ne com” değil. Turkiyehabermerkezi.com’dur.

2. “Ben Valiyi uğurlayın diye kimseye talimat vermedim” dediniz. O halde bu talimatı verdiğinizi, “Sayın Bakanımız Hayati bey rica etti, Valiye yakışan bir uğurlama yapacağız” açıklamasını o dönemki bütün İl Yönetim Kurulu Üyelerine yaptı, dönemin İl Başkanı ve şu anda Rize Milletvekili olan Sayın Hikmet Ayar. Gidin o günkü İl Yöneticilerine “Hikmet bey size böyle bir şey söyledi mi?” diye sorun. Onların beyanı yetmezse eski Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’a sorun. Yani, siz herhangi bir talimat vermediniz ise hesabını bizden değil, sizin adınızı kullanan kişilere gidin sorun.

3. Böyle bir ithamda bulunan kişilere hukukçu kimliğiniz yerine sokak ağzı kullanarak “Alçakça, şerefsizce bir isnat” diye hakaret ediyorsunuz. Peki FETÖ’den tutuklu ve o dönem FETÖ ilişkileri nedeniyle merkeze alınan Vali Nurullah Çakır’ın sizin bulunduğunuz bir heyette Tanzanya’ya gelmesine neden müsade ettiniz?
Bu adamın ne işi var bizim heyette, O geliyorsa ben bu seyahate gelmem niye diyemediniz?
FETÖ’den dolayı merkeze alınan bir Vali ile Tanzanya(!) daki bir programa gitmek çokmu ŞEREFLİ bir harekettir?

4. Türkiye Haber Merkezi’nin kim olduğunu ve arkasında kimin olduğunu bildiğini ve şu anda açıklayamayacağını söylemişsin. Aklınız sıra da bize aba altından sopa gösterir haleti ruhiyeniz var. Siz zahmet etmeyin biz açıklayalım.

a) Türkiye Haber Merkezi’nin başında Abdurrahman UZUN var. Yani Rizeli bir hemşeriniz. Abdurrahman UZUN 8 yıl Mavi Karadeniz TV’de program yapmış, doğru bildiği ne varsa eğilmeden – bükülmeden dümdüz söyleyen İmam Hatip Liseli, idealist bir genç.
Gezi sürecinde, Hayati Yazıcı gibilerin sus – pus olduğu bir dönemde televizyona çıkıp dobra dobra konuşan ve Reis’in yanında dimdik duran bir delikanlı.
Bu konuşmaları ve dik duruşu nedeniyle 36 adet adına dava açılmış ve bir çoğundanda ceza almış bir kişi.
Ayrıca F. Gülen’in Türkiye’de adına dava açtığı beş – on kişiden biri.
Yeterlimi yoksa devam edelim mi?

b) Bir de “Türkiye Haber Merkezi’nin arkasında kim var öğrendik” demişsin. Merak ettik, kimmiş bizim arkamızda duran? Söyle de biz de bilelim.

Bizim Haber Merkezimizin, bir arkaya – dayıya ihtiyaçı bugüne kadar olmadı, olmamıştır da.
Ama illa bir isim istiyorsan söyleyelim.
Biz, sırtımızı Recep Tayyip ERDOĞAN’a yaslamış, onun cansiperane savunduğu “DAVA”sına inanmış ve Allah’tan başka kimseden korkmadan yoluna devam eden bir ekibiz.

Sayın Hayati Bey’e tavsiyemiz

Bizim arkamızda kim var diye uğraşmak yerine, kendisine sorduğumuz sorulara cevap vermesidir.

Amacımız;
Erdoğan sayesinde makamlarda oturanlar ya o makamların hakkını verecek, ya da o makamları terk edip yoluna gidecek.
 

Konular: nurullah çakır, erdoğan, fetö, hayati yazıcı,

Yorumlar