ÖZEL HABER

CHP İzmir'de vatandaşı mağdur ediyor

Toplu sözleşmede anlaşma sağlanamadığından TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ortak şirketi İZBAN A.Ş. personelinin 8 Kasım'da başlattığı grev devam ediyor. Asgari ücretin çok az üzerinde çalıştıklarını söyleyen İZBAN çalışanları CHP'nin çok fazla güvendiği İzmir'de günlerdir grevlerini...

CHP İzmir'de vatandaşı mağdur ediyor
TÜRKİYE HABER MERKEZİ / ÖZEL HABER

CHP’nin kalesi olarak gördüğü İzmir’de çatırdamalar başladı. İzmir’e çok fazla güvenen CHP’ye karşı tepkiler hızla büyüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun personele sağladığı maaşın düşüklüğü sebebiyle çalışanlar grev başlatınca İzmir halkının ulaşım sıkıntısı doğdu. Okuluna, işine İZBAN’la giden vatandaş ise CHP'nin sağlayamadığı ulaşımdan dolayı günlerdir mağdur oluyor.CHP’li belediyenin İZBAN çalışanlarının istediği hakları sağlayamaması İzmir’in her geçen gün daha fazla zarara uğramasına sebep oluyor. Aylık tahmini gelirin 8 milyon civarında olduğu  İZBAN’ın grevden dolayı ettiği zarar ise 6 gün için 1 milyon 620 bin TL civarında. İşçilerin zam taleplerinin bir yıl için toplam maliyeti 650 bin TL civarındayken Kocaoğlu İZBAN için bu komik rakamı kabul etmiyor ve çalışanlarla inatlaşmaya devam ediyor.

Yolsuzlukta adı geçen başkan

İZBAN çalışanlarının haklarını vermeyen İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise İZBAN işçileri grevinin AK Parti'nin siyasi organizasyonu olduğunu öne sürdü. Başlarına gelen her şeyi AK Parti'den bilen CHP'lilerden Aziz Kocaoğlu 4 yıl önce yolsuzluk soruşturması kapsamında adı geçmiş ve savcılıkta ifade vermişti.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İZBAN personeline haklarını vermemesi ve yapılan grevle vatandaşın mağdur olmasıTürkiye Haber Merkezi olarak bizlere Kemal Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta sırtını dayadığı İzmir’de yaptığı konuşmaları hatırlattı.

Kılıçdaroğlu'ndan vatandaşı mağdur eden Kocaoğlu'na övgü

Daha önce İzmir’de yaptığı konuşmalarından  birinde  "Kentine bir şeyler yapmak isteyen Türkiye'de iktidar partisinin bir belediye başkanının gelip İzmir'de bir belediyecilik kursundan geçmesi lazım. Bunu CHP'nin Genel Başkanı olarak böbürlenmek için söylemiyorum. Bizim başkanlarımızın özelliği her kuruşun hesabını millete vermeleridir. Tüm amaçları kenti ayağa kaldırmaktır.” diyen Kılıçdaroğlu, Aziz Kocaoğlu’na övgüler yağdırmıştı.

Kılıçdaoğlu’nun övgüler yağdırdığı Kocaoğlu ise kendi gelirini kısmamak adına personelini asgarinin biraz üstünde çalıştırıyor. Her belediyenin İzmir Belediyesi’nden kurs alması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu ise bütün belediyelerin Kocaoğlu’nun yaptığını yapması durumunda Türkiye’deki tüm vatandaşların mağdur olacağını bilmesi gerekir.

Reis-i Cumhur'dan tarihi ayar

Kılıçdaroğlu'nun Başbakan olursam diye başlayıp vatandaşa yapamayacağı sözler vererek vatandaşı kandırmasına en güzel cevabı ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan iken vermişti. Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı iken fakirlere 600 lira yardım yapacağını iddia etmesine karşılık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Şimdi CHP Genel Başkanı oldun. O halde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı tüm fakirlere 600 lira versin. Hadi yap. Bekara karı boşamak kolay." şeklinde cevap vermişti.

Yolsuzluk soruşturmalarında adı geçen, vatandaşı mağdur eden, çalışanların haklarını vermeyen CHP'liler artık İzmir’e çok fazla güvenmemesi gerekir.

Konular: kemal kılıçdaroğlu, İZBAN, türkiye, izmir,

Yorumlar