ÖZEL HABER

CHP zihniyetini iyi tanıyın

CHP'nin halkı hor gören, aşağılayan, kılık kıyafeti uygun değil diye şehir meydanlarına almadığı Türkiye'den, Cumhur ile Reis'in kucaklaştığı Türkiye'ye...

CHP zihniyetini iyi tanıyın
TÜRKİYE HABER MERKEZİ / ÖZEL HABER

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Milli Tarım Projesi'ndeki 'cumhur ve reis' yakınlaşması Türkiye'deki bir takım zihniyetlerin değiştiğini apaçık gözler önüne serdi.Cumhurun Reisi, milletin efendisi olan köylüye tek tek müjdeler sıraladıktan sonra program bitiminde Anadolu insanı kendi sarayında reisiyle kucaklaştı. Belli ki bu görüntü her defasında tarım politikalarını eleştiren ve attığı palavralarla köylü ve çiftçinin gözünde şirin görünmeye çalışan zavallıların pek hoşuna gitmedi.Biz de Türkiye Haber Merkezi olarak biraz gerilere gitmek istedik. CHP zihniyetinin Anadolu insanına ne kadar değer verdiğini dönemin Ankara Valisi Nevzat Tandoğan çok net olarak gözler önüne seriyor. CHP zihniyetli bu zat, gazeteci Osman Yüksel Serdengeçti'ye "Ulan öküz Anadolulu" hakaretiyle aslında bu milletin insanına hakaret ettiğini anlayamıyor. Bu zevatın skandalları bununla sınırlı değil.17 yıl valilik ve belediye başkanlığı yapan Nevzat Tandoğan, "görüntü bozulmasın" diye köylüleri ve tulumlu işçileri Atatürk Bulvarı'na sokmadı. Bu skandal yetmezmiş gibi ödüllendirilircesine Ankara'nın en güzide meydanına ismi verildi. Yıllardır Tandoğan Meydanı diye bilinen meydan artık Anadolu Meydanı.

Milletin en temel haklarını ellerinden alan bu yasakçı zihniyet bu nedenle artık vatandaşın gözünde değer görmüyor ve muhalefet sıfatıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasyedileri olarak şov yapmakla yetiniyor.

O günler artık geride kaldı. Geride kaldı fakat, bugün Türk Ulusu'nun partisi olduğunu söyleyen CHP'nin geçmişinin bu kirli yüzünü unutursak Türk halkı olarak daha çok yanılırız. Bu nedenle her fırsatta millet olarak birlikteliğimizi korumalı ve "milleti yaşat ki devlet yaşasın" düsturuyla hareket eden, devletin ve yöneticilerin halka hizmet için var olduklarını benimseyen yöneticilerle hareket edilmesi gerekliliğini unutmamalıyız. Bugün kazanılan değerlerin kaybedilmemesi için geçmişteki zorbalıkları iyi bilmek gerekir.
 

Konular: nevzat tandoğan, ankara, reis, millet,

Yorumlar