ÖZEL HABER

CHP'li Tekirdağ'da, 1977'nin Türkiye'sini aratmayan su kuyrukları

Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma sadece 6 gün kala, meydanlarda ‘Hayır’ çağrısı yapmaya devam eden CHP, daha sahip olduğu belediyelerde bile vatandaşın temel ihtiyaçlarına cevap veremiyor. Öyle ki 2017’de CHP’li belediyeye sahip Tekirdağ’da yaşanan su krizi ve oluşan su kuyrukları, yine CHP’nin iktidarda olduğu...

CHP'li Tekirdağ'da, 1977'nin Türkiye'sini aratmayan su kuyrukları
Türkiye Haber Merkezi-Özel Haber

Türkiye son yılların en önemli halk oylamasını gerçekleştirmek üzere 6 gün sonra, yani 16 Nisan’da sandık başına gidecek. 

AK Parti ile birlikte 16 yılda müthiş değişim ve gelişimler yaşayan Türkiye’ye, Cumhurbaşkanlığı sistemini getirmek için yapılacak olan referandumda vatandaşlara, il il, meydan meydan dolaşarak ‘Hayır’ çağrısı yapan CHP, anlaşılan o ki  kendisini sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığına odaklamış.

Kendi belediyesinden bihaber

Öyle ki belediyesi yıllarca CHP’de olan Tekirdağ’da çekilen görüntüler, CHP’nin kendi belediyelerinden bile bihaber olduğunu gözler önüne serdi.

2017 yılında, 1970'li yılların Türkiyesi’nde yaşanan kuyruk çilelerini yakinen hatırlatan görüntülerin çekildiği Tekirdağ’da, vatandaş artık isyan ediyor.

Günlerce, ellerinde bidonlarla, çeşme başına gidip su kuyruklarında, sıranın gelmesi için bekleyen vatandaş, artık CHP’li belediyeden yaka silker duruma gelmiş.

Enformasyon ve teknoloji çağının ortasında, çok eleştirdikleri AK Parti Hükümeti’ne karşın, ellerinde tuttukları belediyeleri de, şehirleri de, ilçeleri de , mahalleleri de, geliştirmek namına bir milim öteye taşıyamayan CHP, 70’li yıllardan bu güne ‘vatandaşa çile ve hizmetsizlik’ zihniyetinde takılı kalmış.

İktidarda CHP’nin, Enerji Bakanlığı’nda da Deniz Baykal’ın olduğu 1977’li yıllarda, vatandaş, gaz, ekmek, su katılmış süt ve su kuyruğu çilesinden artık yaşamaya utanır hale gemişti.

Aynı görüntüler ise bugün 40 yıl sonra Tekirdağ’da karşımıza çıktı.

Vatandaşa hizmet bu mu?

AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren, amaçsız ve bilinçsiz bir şekilde AK Parti ile Erdoğan düşmanlığı yapan CHP, bu görüntüleri gördüğü, vatandaşa bu sıkıntıları yaşattığı halde, utanmadan hala karşı propaganda yapmaya devam ediyor.

‘Vatandaşa hizmet’ tanımını en başından beri idrek etmede sorun yaşayan CHP, anlaşılan o ki bu problemi hiçbir zaman düzeltemeyecek.

Şu görüntülerden sonra biz de soruyoruz; vatandaşa hizmet bu mu olmalıydı? Ya da hala ‘Hayır’ mı...

En azından meydanlardan inin, belediyelerden çekilin ve işi bilenlere bırakın.

Konular: tekirdağ, su kuyruğu, Chp, 1977,

Yorumlar